headerphoto

Aktuality

Duisburg U16

Vašek Nováček se v sobotu zúčastnil společně s výběrem U15 silné mezinárodní soutěže v Německu. S konečnou bilancí 2 výhry a 2 prohry to můžeme hodnotit jako průměrný výkon. Ovšem je třeba podotknout, že prohrál jen s medailisty. Vstup do soutěže byl slibný, zápas ukončil v první minutě vydařenou uchi matou. V druhém zápase ovšem narazil na pozdějšího vítěze, kterému "zblajznul" klekanou seoi nage i s navijákem. V opravách následovalo vítězství na tradiční ouchi gari. Druhé kolo oprav s pozdějším bronzovým medailistou mělo ovšem hořký konec. V průběhu třetí minuty Vašek skóroval zátočkou, na kterou soupeř reagoval ukázkovým mostem... Po dlouhé domluvě rozhodčích nakonec získal "pouze" wazari a zápas pokračoval. Vaškovi ovšem řádně docházely síly a nakonec skončil v soupeřově osaekomi, ze kterého se už nedokázal vyprostit. Výčitky ovšem nebyly na místě. Venca se vydal až do dna - z tatami utíkal se "šavlí" rovnou k WC.

Celý článek »

Honza Svoboda a Adam König startovali na dalším pokračování WCT (World

Cadet Tour) tentokráte v Teplicích. Oba vyhráli 2 utkání, ale to bylo

vše a na bodovaná umístění nedosáhli...

Celý článek »

Tréninkový sraz SCM Litoměřice a SCM Liberec.O aprílovém víkendu proběhl společný sraz SCM Litoměřice a Liberce v tělocvičně Judo Club Liberec. Sešlo se zde okolo 40 závodníků. Tréninky byly zaměřeny  na ranodri, ale hlavní záměr byl připravit  borce na Evropský pohár v Teplicích. Na závěr soustředění proběhl prestižní fotbalový duel mezi výběry Liberce a Litoměřic, kdy hrající kapitán David Lorenc musel smeknout před skvěle hrajícím Libercem. Konečné skóre Liberec vs. Litoměřice 10:7.

Na Evropském poháru v Teplicích budou reprezentovat oddíl Sport Judo Litoměřice Jan Svoboda ve váze do 60 kg a Adam König ve váze do 73 kg. Přijeďte naše borce podpořit a fandit. V sobotu 8. dubna vstoupí do svých bojů  Jan Svoboda a v neděli Adam König.

Celý článek »

V neděli 2.4. bojovali naši mladí závodníci na turnaji v Tepliccích. V konkurenci 255 závodníků dokázalo všech 12 zástupců našeho klubu vybojovat medaili.

ZLATO - J. Galia, J. Živnůstka a Š. Rúža.
STŘÍBRO - D. Kalina, D. Kühn, P. Novotný a J. Vokál.
BRONZ: J. Slivanský, V. Jersák, V. Husák, B. Jenešová a L. Krulich

Celý článek »

Na jednom z nejlépe obsazeném evropském turnaji vybojoval Jan Svoboda ve váze do 60kg (84 závodníků)  9. místo při skóre 3/2 (+NED, +GER, +GBR, -IRL, -FRA).

Adam König ve váze do 73kg (78 závodníků) skončil ve druhém kole (+NED, -NED).

Celý článek »

Velmi úspěšný pro naše závodníky byl tradiční ČP v Jablonci, kterého jsme se o tomto víkendu zúčastnili. V kategorii žáků startovalo přes tři sta závodníků a všichni naši borci dokázali na silně obsazené soutěži obsadit bodovaná místa.

V kategorii mladších žáků si vedl skvěle Daniel Bayer (50 kg), který všechny soupeře jednoznačně převálcoval a vybojoval tak svou první zlatou ze série Českých pohárů. Bronzovou medaili přidala Štěpka Hojdarová (48 kg). Ta je v této věkové kategorii nováčkem a tak potřebuje získávat zkušenosti. Bronz je ale dobrou motivací pro další trénink. Dobře si vedl také Adam Bayer (42 kg), který se probojoval do finálového bloku. Bohužel v dobře rozjetém zápase o bronz udělal chybu a skončil tak těsně pod stupni vítězů na pátém místě. V kategorii starších žáků nastoupil poprvé ve váze do 50 kg Vašek Nováček. Ačkoliv jsem boj o medaile předpokládal, Vašek ukázal, že patří jednoznačně k české špičce a i ve vyšší kategorii se s ním musí počítat. Po pěti výhrách bral zaslouženě zlato. Bodované sedmé místo, po třech výhrách přidal Patrik Gabštůr (42 kg). Jeho bojovný výkon ukazuje, že se dřina vyplácí a medaile se přibližují. Poslední z naší výpravy byl Honza Vokál (66 kg), který tentokrát obsadil deváté místo.

V neděli nastoupili ke svým utkáním i naši junioři. Petra Hájková (70 kg) se po téměř roční odmlce, díky vleklé léčbě několika zranění opět postavila na tatami. A vstup do již rozjeté sezóny se jí vydařil. Po třech výhrách a jedné prohře brala stříbro. Na závěr přidal Marek Kropáč (73 kg) sedmé místo.

 

Celý článek »

Dorostenecký tým Sport Judo Litoměřice odjížděl na ligu s jasným cílem a to vybojovat si dobrou pozici pro postup do finálové části této týmové soutěže. V prvním zápase Sport Judo Litoměřice porazilo tým JK Jablonec nad Nisou 5: 3. V druhém utkání narazili judisté z Litoměřic na Judo Club Plzeň a i v tomto zápase dokázali zvítězit 6: 2. V předposledním utkání litoměřičtí velmi přesvědčivě a hladce porazili Judo Teplice 7: 1. Nejtěžší utkání mělo přijít nakonec. Sport Judo Litměřice nastoupilo proti domácímu týmu z Čáslavy. Čáslav totiž v minulém roce vybojovala bronzovou medaili. Utkání bylo velmi vyrovnané, ale nakonec Sport Judo Litoměřice dokázali zvítězit 5: 3. Skvělý výsledek byl na světě. Po úvodním kole dorostenecké ligy tedy drží tým Sport Judo Litoměřice první postupové místo.Mezi největší opory litoměřického družstva patřili: Jan Svoboda, Kamil Novák, Filip Ivanka, Michal Doležal, Jiří Holub a Jan Vopat. Tito závodníci nenašli ani v jednom zápase přemožitele. Velký dík patří celému týmu, který se navzájem povzbuzoval a vznikla zde nová  parta s ambicemi na některou z medailí v dorostenecké lize.

Sestava a zápasová bilance Sport Juda Litoměřice:
50 kg Jiří Holub 2/0, Jan Vopat 2/0, 55 kg Michal Doležal 3/0, Daniel Mertl 0/1, 60 kg Jan Svoboda 4/0, 66 kg Kamil Novák 4/0, 73 kg Filip Ivanka 3/0, Adam König 0/1, +90 kg Jan Mašek

Tabulka dorostenecké ligy skupina A:

1.místo Sport Judo Litoměřice      4 0 0   8 bodů
2.místo Judo ZŠ Sadová Čáslav        3 0 1   6 bodů
3.místo JK Jablonec nad Nisou         2 0 2   4 body
4.místo JC Plzeň                             1 0 3    2 body
5.místo Judo Teplice                       0 0 4   0 bodů

 

Celý článek »
1. místa: A. Bayer 3/0, D. Bayer 4/0, Š. Hojdarová 2/0
5. místa: T. Fišer 2/2, L. Lácha 1/2
7. místo: K. Drahorád 1/2

Celý článek »

Uplynulý víkend se naši nejmladší závodníci zúčastnili kvalitně obsazeného turnaje ve Sprembergu. Z desetičlenné skupiny se do bojů o medaile probojovalo 8 závodníků.

Výsledky:

U9- 2009 - 2010
26 kg     5. místo Jaroslav Slivanský     0/2

U11 -2007 - 2008
29 kg     3. místo Galia Jan                  5/1

             5. místo Vondráček Antonín    4/2

           13. místo Kűhn Daniel              1/2

32 kg    3. místo Živnůstka Jan            4/1

            5. místo Novotný Petr             3/2

42 kg    5. místo Kalina Daniel             1/2

            7. místo Zouzal Tadeáš           1/2

+44kg   2.místo Vágnerová Kateřina    2/1

            3.místo Jenešová Barbora       2/1

Celý článek »

 Velmi úspěšný byl pro náš klub vstup do seriálu ČP, jehož první díl se tradičně konal v Ostravě. V konkurenci, kterou tvořilo 1055 závodníků ze 165 klubů a 7 zemí dokázali naši závodníci vybojovat 1x zlato, 3x stříbro a 1x bronz a celkové 11 místo v hodnocení klubů.

Výsledky:

Mladší žactvo:

38 kg          bez um.     Sebastián Zich                         0/1

42 kg          bez um.     Adam Bayer                            0/2

48 kg          2.místo      Štěpánka Hojdarová            2/1

Starší žactvo:

34 kg          2.místo      Lukáš Růža                           2/1

42 kg           9.místo      Patrik Gabštůr                        2/2

46 kg          3.místo      Václav Nováček                    6/1

66 kg           9.místo      Jan Vokál                               2/2

Dorostenci:

46 kg          1.místo      Václav Nováček                   3/0

60 kg           bez um.     Jan Svoboda                          2/1

73 kg           5.místo      Adam König                           3/2

Muži U23:

73 kg           bez um.     Marek Kropáč                         1/1

81 kg          2.místo      Temuujin Chuluunbaatar     4/1

Celý článek »

« | 17 8 9 10 11 12 1334 | »


  Aktuality 2011
  Aktuality 2010
  Aktuality 2009