headerphoto

Aktuality

V kategorii do 60 kg reprezentoval ČR Honza Svoboda. Měl velice těžký los – ve čtvrtce byl hned trojitý zakavkazský blok…ARM, GEO, AZE… Ve svém jediném utkání nastoupil proti Arménovi bez respektu, posílen vědomím z vítězství z posledního vzájemného souboje.

Nejprve Honza dostal šido za pasivitu, ale po první minutě šel Honza do vedení, okontroval – podtočil soupeřovu uči matu – wazari. Vzápětí však ztratil koncentraci a upadl na sode…srovnáno. Pak byl Honza o trochu „snaživější“ a soupeř dostal trest. Srovnáno i na tresty. I nadále bylo utkání velmi vyrovnané, i když soupeř působil jistějším dojmem. Těsně před koncem Armén zaútočil kata gurumou, Honza to tak tak ustál, ale soupeř při útoku chytil nohu = další šido, znamenalo výhodu do prodloužení – golden score. Zde Honza vyvinul tlak, pěkně nastupoval, třetí šido pro soupeře viselo na vlásku. Celé 2 minuty prodloužení byl Honza viditelně lepší. Trest pro soupeře však nepřišel. Zhruba po další minutě Honzovi „došlo“ ztratil sílu i dech… Armén sebral zbytek sil a chvatem seoi nage zvítězil… A vzhledem k tomu, že nevybojoval semifinálovou účast, tak Honza do oprav nepostoupil.

ŠKODA ! Honza byl dobře připraven, doufáme, že vše zúročí v Györu na EYOF.

I tak mu děkujeme za reprezentaci klubu, města a ČR na vrcholné soutěži.

Celý článek »

V Litoměřicích se uskutečnilo třetí kolo extraligy mužů. Domácí tým FCC SJ Litoměřice potřeboval na domácí půdě porazit v obou utkání tým JK Olomouc, aby mohl postoupit do finálové části Extraligy. V prvním utkání Litoměřický tým dokázal JK Olomouc porazit 3:2 a živil naděje na postup. Bohužel v druhém utkání zvítězili judisté z Olomouce 3:2. Tento výsledek určil, že do finálové části postoupila Olomouc. FCC SJ Litoměřice bude  na podzim bojovat v barážovém kole o udržení v nejvyšší týmové soutěži v judu.

Celý článek »

Dne 10.6. a 11.6.2017 jsme v Chomutově dosáhli velmi pěkných výsledků.

Celý článek »

Extraligový tým mužů FCC  SJ Litoměřice prohrál dvakrát těsným výsledkem 2:3 s domácím SK KP Brno. Utkání byla velmi vyrovnaná, ale více štěstí měl domácí tým, který si zajistil postup do finálové skupiny Extraligy mužů. Další kolo Extraligy proběhne 20.6. v Litoměřicích. Litoměřické družstvo bude mít před domácím publikem malou výhodu, ale pokud chce postoupit do finálového kola, musí porazit v obou utkáních  tým JK Olomouc. Přijďte se podívat na další kolo nejvyšší soutěže v judu a podpořit domácí tým. Nebudou zde chybět reprezentanti ČR a Slovenska.

Celý článek »

V Jablonci nad Nisou proběhlo druhé kolo dorostenecké ligy v judu. V tomto kole se mělo rozhodnout, kdo postoupí do finálové skupiny. Mohou to být pouze tři nejlepší týmy. Naopak poslední dva týmy se budou prát v baráži o dorosteneckou ligu. Družstvo Sport Judo Litoměřice mělo po prvním kole výbornou pozici, protože první kolo litoměřičtí vyhráli. Se stejným cílem jeli i do Jablonce. V prvním utkání Litoměřice nastoupili proti domácímu Jablonci. Sport Judo Litoměřice porazilo Jablonec 6:2. Stejným výsledkem 6:2 skončilo i druhé utkání proti JC Plzeň. V dalším zápase deklasovali litoměřičtí tým z Teplic 7:1. V posledním utkání nastoupilo družstvo Sport Judo Litoměřice proti loňskému medailistovi z dorostenecké ligy Čáslavi. Tento boj o první místo byl nejvyrovnanější. Rozhodl až poslední zápas v těžké váze. Nakonec však litoměřický tým zvládl zvítězit 5:3 a zůstává po dvou kolech jediným týmem, který ještě neprohrál. Do finálové skupiny postupuje z prvního místa. Ve finálové skupině se už bude bojovat o medaile a konečné umístění v dorostenecké lize. Sport Judo Litoměřice bude patřit určitě mezi favority na jednu z medailí. Litoměřice doprovodí do finálové skupiny ještě Čáslav a domácí Jablonec.

Celý článek »

Honza Svoboda v sobotu 27.5. startoval na posledním kvalifikačním turnaji na ME v Coimbře v Portugalsku. Po dvou výhrách (ESP, POR) a dvou prohrách (FRA, POR) obsadil 9.místo. Po krátkém odpočinku naskočí do závěrečné přípravy na ME a EYOF kam se svými výkony během sezony kvalifikoval.

Celý článek »

Jan Svoboda a Adam König odcestovali s dorosteneckou reprezentací do dalekého Rumunska bojovat o další body do světového žebříčku. V sobotu jako první zasáhl do bojů Honza, který se poprvé na Evropském poháru probojoval až do finálového bloku. Nakonec z toho bylo páté místo. v boji o bronz nestačil na italského závodníka. Věříme, že snad příště už by to mohlo cinknout. V neděli přidal deváté místo Adam König, který třikrát zvítězil a dvakrát prohrál. Bohužel v posledním utkání se zranil a musel vzdát. Z pěkných výsledků máme velkou radost.

Celý článek »

 Družstva z celkem třinácti krajů se 22.4. zúčastnila prestižní soutěže krajských výběrů v judu. Tentokrát v Hranicích na Moravě. I přes počáteční problémy, kdy se narychlo musely udělat změny v sestavě, protože někteří závodníci neudrželi požadovanou váhu a nakonec jedna váha zůstala neobsazena, naši borci podali bojovný výkon.

Na obhajobu loňského druhého umístění jsme ani nepomýšleli. Družstvo poskládané ze sportovců z Litoměřic, Teplic, Ústí nad Labem, Chomutova, Rumburka a Děčína porazilo v základním kole Pardubický a Jihočeský kraj, ve vyřazovacím pavouku Plzeňský kraj a v semifinále pak se štěstím o jeden bodík kraj Liberecký. Náš rozjetý vlak ztratil dech až v samotném finále, kdy došla pára s Moravskoslezským krajem. Turnaj dopadl tedy úplně stejně jako v loňském roce. Odveta se sice tak úplně nezdařila, ale úspěch byl přesto veliký.

 

Sestava:
42 kg Patrik Gabštůr 4/1 (Litoměřice)
44 kg Adéla Fišerová 4/1 (Teplice)
46 kg Jakub Novotný 3/2 (Chomutov)
48 kg neobsazeno
50 kg Vašek Nováček 5/0 (Litoměřice)
52 kg Tereza Honáková 3/2 (Chomutov)
55 kg Karel Macho 4/1 (Děčín)
57 kg Johana Matějková 2/3 (Ústí nad Labem)
60 kg Dušan Gežo 4/1 (Rumburk)

 

Díky za skvělou reprezentaci kraje !!!

Celý článek »

V neděli 23.4.2017 se konalo v Hranicích na Moravě Mistrovství ČR pro kategorii juniorů a juniorek. Soutěže se zúčastnili také 4 zástupci Sport Judo Litoměřice. Na kýžený titul sice nikdo z litoměřických nedosáhl, ale zisk 2 medailí je nesporným úspěchem.

Ve váhové kategorii do 60 kg juniorů startoval dorostenec Jan Svoboda. Honza podal pěkný výkon, když pouze zaváhání v semifinále zabránilo jeho finálové účasti. V boji o bronz pak už Honza nedal soupeři šanci a pro medaili došel naprosto suverénně. Ve váze do 73 kg nedokázali přes úvodní kola přejít Adam König a Marek Kropáč. Brzké vyřazení je pro ně jistě zklamáním.

Do své bohaté sbírky medailí z M-ČR přidala Petra Hájková (78 kg) tentokráte stříbro. Ve finálovém utkání nestačila na soupeřku z Třince, ale nutno dodat, že Petra startovala po velkém tréninkovém výpadku vlivem vleklého zranění, a tak i stříbro je pro ní úspěchem.

Celý článek »

« | 17 8 9 10 11 12 1335 | »


  Aktuality 2011
  Aktuality 2010
  Aktuality 2009