headerphoto

Aktuality

Extraligový tým mužů FCC  SJ Litoměřice prohrál dvakrát těsným výsledkem 2:3 s domácím SK KP Brno. Utkání byla velmi vyrovnaná, ale více štěstí měl domácí tým, který si zajistil postup do finálové skupiny Extraligy mužů. Další kolo Extraligy proběhne 20.6. v Litoměřicích. Litoměřické družstvo bude mít před domácím publikem malou výhodu, ale pokud chce postoupit do finálového kola, musí porazit v obou utkáních  tým JK Olomouc. Přijďte se podívat na další kolo nejvyšší soutěže v judu a podpořit domácí tým. Nebudou zde chybět reprezentanti ČR a Slovenska.

Celý článek »

V Jablonci nad Nisou proběhlo druhé kolo dorostenecké ligy v judu. V tomto kole se mělo rozhodnout, kdo postoupí do finálové skupiny. Mohou to být pouze tři nejlepší týmy. Naopak poslední dva týmy se budou prát v baráži o dorosteneckou ligu. Družstvo Sport Judo Litoměřice mělo po prvním kole výbornou pozici, protože první kolo litoměřičtí vyhráli. Se stejným cílem jeli i do Jablonce. V prvním utkání Litoměřice nastoupili proti domácímu Jablonci. Sport Judo Litoměřice porazilo Jablonec 6:2. Stejným výsledkem 6:2 skončilo i druhé utkání proti JC Plzeň. V dalším zápase deklasovali litoměřičtí tým z Teplic 7:1. V posledním utkání nastoupilo družstvo Sport Judo Litoměřice proti loňskému medailistovi z dorostenecké ligy Čáslavi. Tento boj o první místo byl nejvyrovnanější. Rozhodl až poslední zápas v těžké váze. Nakonec však litoměřický tým zvládl zvítězit 5:3 a zůstává po dvou kolech jediným týmem, který ještě neprohrál. Do finálové skupiny postupuje z prvního místa. Ve finálové skupině se už bude bojovat o medaile a konečné umístění v dorostenecké lize. Sport Judo Litoměřice bude patřit určitě mezi favority na jednu z medailí. Litoměřice doprovodí do finálové skupiny ještě Čáslav a domácí Jablonec.

Celý článek »

Honza Svoboda v sobotu 27.5. startoval na posledním kvalifikačním turnaji na ME v Coimbře v Portugalsku. Po dvou výhrách (ESP, POR) a dvou prohrách (FRA, POR) obsadil 9.místo. Po krátkém odpočinku naskočí do závěrečné přípravy na ME a EYOF kam se svými výkony během sezony kvalifikoval.

Celý článek »

Jan Svoboda a Adam König odcestovali s dorosteneckou reprezentací do dalekého Rumunska bojovat o další body do světového žebříčku. V sobotu jako první zasáhl do bojů Honza, který se poprvé na Evropském poháru probojoval až do finálového bloku. Nakonec z toho bylo páté místo. v boji o bronz nestačil na italského závodníka. Věříme, že snad příště už by to mohlo cinknout. V neděli přidal deváté místo Adam König, který třikrát zvítězil a dvakrát prohrál. Bohužel v posledním utkání se zranil a musel vzdát. Z pěkných výsledků máme velkou radost.

Celý článek »

 Družstva z celkem třinácti krajů se 22.4. zúčastnila prestižní soutěže krajských výběrů v judu. Tentokrát v Hranicích na Moravě. I přes počáteční problémy, kdy se narychlo musely udělat změny v sestavě, protože někteří závodníci neudrželi požadovanou váhu a nakonec jedna váha zůstala neobsazena, naši borci podali bojovný výkon.

Na obhajobu loňského druhého umístění jsme ani nepomýšleli. Družstvo poskládané ze sportovců z Litoměřic, Teplic, Ústí nad Labem, Chomutova, Rumburka a Děčína porazilo v základním kole Pardubický a Jihočeský kraj, ve vyřazovacím pavouku Plzeňský kraj a v semifinále pak se štěstím o jeden bodík kraj Liberecký. Náš rozjetý vlak ztratil dech až v samotném finále, kdy došla pára s Moravskoslezským krajem. Turnaj dopadl tedy úplně stejně jako v loňském roce. Odveta se sice tak úplně nezdařila, ale úspěch byl přesto veliký.

 

Sestava:
42 kg Patrik Gabštůr 4/1 (Litoměřice)
44 kg Adéla Fišerová 4/1 (Teplice)
46 kg Jakub Novotný 3/2 (Chomutov)
48 kg neobsazeno
50 kg Vašek Nováček 5/0 (Litoměřice)
52 kg Tereza Honáková 3/2 (Chomutov)
55 kg Karel Macho 4/1 (Děčín)
57 kg Johana Matějková 2/3 (Ústí nad Labem)
60 kg Dušan Gežo 4/1 (Rumburk)

 

Díky za skvělou reprezentaci kraje !!!

Celý článek »

V neděli 23.4.2017 se konalo v Hranicích na Moravě Mistrovství ČR pro kategorii juniorů a juniorek. Soutěže se zúčastnili také 4 zástupci Sport Judo Litoměřice. Na kýžený titul sice nikdo z litoměřických nedosáhl, ale zisk 2 medailí je nesporným úspěchem.

Ve váhové kategorii do 60 kg juniorů startoval dorostenec Jan Svoboda. Honza podal pěkný výkon, když pouze zaváhání v semifinále zabránilo jeho finálové účasti. V boji o bronz pak už Honza nedal soupeři šanci a pro medaili došel naprosto suverénně. Ve váze do 73 kg nedokázali přes úvodní kola přejít Adam König a Marek Kropáč. Brzké vyřazení je pro ně jistě zklamáním.

Do své bohaté sbírky medailí z M-ČR přidala Petra Hájková (78 kg) tentokráte stříbro. Ve finálovém utkání nestačila na soupeřku z Třince, ale nutno dodat, že Petra startovala po velkém tréninkovém výpadku vlivem vleklého zranění, a tak i stříbro je pro ní úspěchem.

Celý článek »

Duisburg U16

Vašek Nováček se v sobotu zúčastnil společně s výběrem U15 silné mezinárodní soutěže v Německu. S konečnou bilancí 2 výhry a 2 prohry to můžeme hodnotit jako průměrný výkon. Ovšem je třeba podotknout, že prohrál jen s medailisty. Vstup do soutěže byl slibný, zápas ukončil v první minutě vydařenou uchi matou. V druhém zápase ovšem narazil na pozdějšího vítěze, kterému "zblajznul" klekanou seoi nage i s navijákem. V opravách následovalo vítězství na tradiční ouchi gari. Druhé kolo oprav s pozdějším bronzovým medailistou mělo ovšem hořký konec. V průběhu třetí minuty Vašek skóroval zátočkou, na kterou soupeř reagoval ukázkovým mostem... Po dlouhé domluvě rozhodčích nakonec získal "pouze" wazari a zápas pokračoval. Vaškovi ovšem řádně docházely síly a nakonec skončil v soupeřově osaekomi, ze kterého se už nedokázal vyprostit. Výčitky ovšem nebyly na místě. Venca se vydal až do dna - z tatami utíkal se "šavlí" rovnou k WC.

Celý článek »

Honza Svoboda a Adam König startovali na dalším pokračování WCT (World

Cadet Tour) tentokráte v Teplicích. Oba vyhráli 2 utkání, ale to bylo

vše a na bodovaná umístění nedosáhli...

Celý článek »

Tréninkový sraz SCM Litoměřice a SCM Liberec.O aprílovém víkendu proběhl společný sraz SCM Litoměřice a Liberce v tělocvičně Judo Club Liberec. Sešlo se zde okolo 40 závodníků. Tréninky byly zaměřeny  na ranodri, ale hlavní záměr byl připravit  borce na Evropský pohár v Teplicích. Na závěr soustředění proběhl prestižní fotbalový duel mezi výběry Liberce a Litoměřic, kdy hrající kapitán David Lorenc musel smeknout před skvěle hrajícím Libercem. Konečné skóre Liberec vs. Litoměřice 10:7.

Na Evropském poháru v Teplicích budou reprezentovat oddíl Sport Judo Litoměřice Jan Svoboda ve váze do 60 kg a Adam König ve váze do 73 kg. Přijeďte naše borce podpořit a fandit. V sobotu 8. dubna vstoupí do svých bojů  Jan Svoboda a v neděli Adam König.

Celý článek »

V neděli 2.4. bojovali naši mladí závodníci na turnaji v Tepliccích. V konkurenci 255 závodníků dokázalo všech 12 zástupců našeho klubu vybojovat medaili.

ZLATO - J. Galia, J. Živnůstka a Š. Rúža.
STŘÍBRO - D. Kalina, D. Kühn, P. Novotný a J. Vokál.
BRONZ: J. Slivanský, V. Jersák, V. Husák, B. Jenešová a L. Krulich

Celý článek »

« | 17 8 9 10 11 12 1335 | »


  Aktuality 2011
  Aktuality 2010
  Aktuality 2009