headerphoto

Aktuality

 Družstva z celkem třinácti krajů se 22.4. zúčastnila prestižní soutěže krajských výběrů v judu. Tentokrát v Hranicích na Moravě. I přes počáteční problémy, kdy se narychlo musely udělat změny v sestavě, protože někteří závodníci neudrželi požadovanou váhu a nakonec jedna váha zůstala neobsazena, naši borci podali bojovný výkon.

Na obhajobu loňského druhého umístění jsme ani nepomýšleli. Družstvo poskládané ze sportovců z Litoměřic, Teplic, Ústí nad Labem, Chomutova, Rumburka a Děčína porazilo v základním kole Pardubický a Jihočeský kraj, ve vyřazovacím pavouku Plzeňský kraj a v semifinále pak se štěstím o jeden bodík kraj Liberecký. Náš rozjetý vlak ztratil dech až v samotném finále, kdy došla pára s Moravskoslezským krajem. Turnaj dopadl tedy úplně stejně jako v loňském roce. Odveta se sice tak úplně nezdařila, ale úspěch byl přesto veliký.

 

Sestava:
42 kg Patrik Gabštůr 4/1 (Litoměřice)
44 kg Adéla Fišerová 4/1 (Teplice)
46 kg Jakub Novotný 3/2 (Chomutov)
48 kg neobsazeno
50 kg Vašek Nováček 5/0 (Litoměřice)
52 kg Tereza Honáková 3/2 (Chomutov)
55 kg Karel Macho 4/1 (Děčín)
57 kg Johana Matějková 2/3 (Ústí nad Labem)
60 kg Dušan Gežo 4/1 (Rumburk)

 

Díky za skvělou reprezentaci kraje !!!

Celý článek »

V neděli 23.4.2017 se konalo v Hranicích na Moravě Mistrovství ČR pro kategorii juniorů a juniorek. Soutěže se zúčastnili také 4 zástupci Sport Judo Litoměřice. Na kýžený titul sice nikdo z litoměřických nedosáhl, ale zisk 2 medailí je nesporným úspěchem.

Ve váhové kategorii do 60 kg juniorů startoval dorostenec Jan Svoboda. Honza podal pěkný výkon, když pouze zaváhání v semifinále zabránilo jeho finálové účasti. V boji o bronz pak už Honza nedal soupeři šanci a pro medaili došel naprosto suverénně. Ve váze do 73 kg nedokázali přes úvodní kola přejít Adam König a Marek Kropáč. Brzké vyřazení je pro ně jistě zklamáním.

Do své bohaté sbírky medailí z M-ČR přidala Petra Hájková (78 kg) tentokráte stříbro. Ve finálovém utkání nestačila na soupeřku z Třince, ale nutno dodat, že Petra startovala po velkém tréninkovém výpadku vlivem vleklého zranění, a tak i stříbro je pro ní úspěchem.

Celý článek »

Duisburg U16

Vašek Nováček se v sobotu zúčastnil společně s výběrem U15 silné mezinárodní soutěže v Německu. S konečnou bilancí 2 výhry a 2 prohry to můžeme hodnotit jako průměrný výkon. Ovšem je třeba podotknout, že prohrál jen s medailisty. Vstup do soutěže byl slibný, zápas ukončil v první minutě vydařenou uchi matou. V druhém zápase ovšem narazil na pozdějšího vítěze, kterému "zblajznul" klekanou seoi nage i s navijákem. V opravách následovalo vítězství na tradiční ouchi gari. Druhé kolo oprav s pozdějším bronzovým medailistou mělo ovšem hořký konec. V průběhu třetí minuty Vašek skóroval zátočkou, na kterou soupeř reagoval ukázkovým mostem... Po dlouhé domluvě rozhodčích nakonec získal "pouze" wazari a zápas pokračoval. Vaškovi ovšem řádně docházely síly a nakonec skončil v soupeřově osaekomi, ze kterého se už nedokázal vyprostit. Výčitky ovšem nebyly na místě. Venca se vydal až do dna - z tatami utíkal se "šavlí" rovnou k WC.

Celý článek »

Honza Svoboda a Adam König startovali na dalším pokračování WCT (World

Cadet Tour) tentokráte v Teplicích. Oba vyhráli 2 utkání, ale to bylo

vše a na bodovaná umístění nedosáhli...

Celý článek »

Tréninkový sraz SCM Litoměřice a SCM Liberec.O aprílovém víkendu proběhl společný sraz SCM Litoměřice a Liberce v tělocvičně Judo Club Liberec. Sešlo se zde okolo 40 závodníků. Tréninky byly zaměřeny  na ranodri, ale hlavní záměr byl připravit  borce na Evropský pohár v Teplicích. Na závěr soustředění proběhl prestižní fotbalový duel mezi výběry Liberce a Litoměřic, kdy hrající kapitán David Lorenc musel smeknout před skvěle hrajícím Libercem. Konečné skóre Liberec vs. Litoměřice 10:7.

Na Evropském poháru v Teplicích budou reprezentovat oddíl Sport Judo Litoměřice Jan Svoboda ve váze do 60 kg a Adam König ve váze do 73 kg. Přijeďte naše borce podpořit a fandit. V sobotu 8. dubna vstoupí do svých bojů  Jan Svoboda a v neděli Adam König.

Celý článek »

V neděli 2.4. bojovali naši mladí závodníci na turnaji v Tepliccích. V konkurenci 255 závodníků dokázalo všech 12 zástupců našeho klubu vybojovat medaili.

ZLATO - J. Galia, J. Živnůstka a Š. Rúža.
STŘÍBRO - D. Kalina, D. Kühn, P. Novotný a J. Vokál.
BRONZ: J. Slivanský, V. Jersák, V. Husák, B. Jenešová a L. Krulich

Celý článek »

Na jednom z nejlépe obsazeném evropském turnaji vybojoval Jan Svoboda ve váze do 60kg (84 závodníků)  9. místo při skóre 3/2 (+NED, +GER, +GBR, -IRL, -FRA).

Adam König ve váze do 73kg (78 závodníků) skončil ve druhém kole (+NED, -NED).

Celý článek »

Velmi úspěšný pro naše závodníky byl tradiční ČP v Jablonci, kterého jsme se o tomto víkendu zúčastnili. V kategorii žáků startovalo přes tři sta závodníků a všichni naši borci dokázali na silně obsazené soutěži obsadit bodovaná místa.

V kategorii mladších žáků si vedl skvěle Daniel Bayer (50 kg), který všechny soupeře jednoznačně převálcoval a vybojoval tak svou první zlatou ze série Českých pohárů. Bronzovou medaili přidala Štěpka Hojdarová (48 kg). Ta je v této věkové kategorii nováčkem a tak potřebuje získávat zkušenosti. Bronz je ale dobrou motivací pro další trénink. Dobře si vedl také Adam Bayer (42 kg), který se probojoval do finálového bloku. Bohužel v dobře rozjetém zápase o bronz udělal chybu a skončil tak těsně pod stupni vítězů na pátém místě. V kategorii starších žáků nastoupil poprvé ve váze do 50 kg Vašek Nováček. Ačkoliv jsem boj o medaile předpokládal, Vašek ukázal, že patří jednoznačně k české špičce a i ve vyšší kategorii se s ním musí počítat. Po pěti výhrách bral zaslouženě zlato. Bodované sedmé místo, po třech výhrách přidal Patrik Gabštůr (42 kg). Jeho bojovný výkon ukazuje, že se dřina vyplácí a medaile se přibližují. Poslední z naší výpravy byl Honza Vokál (66 kg), který tentokrát obsadil deváté místo.

V neděli nastoupili ke svým utkáním i naši junioři. Petra Hájková (70 kg) se po téměř roční odmlce, díky vleklé léčbě několika zranění opět postavila na tatami. A vstup do již rozjeté sezóny se jí vydařil. Po třech výhrách a jedné prohře brala stříbro. Na závěr přidal Marek Kropáč (73 kg) sedmé místo.

 

Celý článek »

Dorostenecký tým Sport Judo Litoměřice odjížděl na ligu s jasným cílem a to vybojovat si dobrou pozici pro postup do finálové části této týmové soutěže. V prvním zápase Sport Judo Litoměřice porazilo tým JK Jablonec nad Nisou 5: 3. V druhém utkání narazili judisté z Litoměřic na Judo Club Plzeň a i v tomto zápase dokázali zvítězit 6: 2. V předposledním utkání litoměřičtí velmi přesvědčivě a hladce porazili Judo Teplice 7: 1. Nejtěžší utkání mělo přijít nakonec. Sport Judo Litměřice nastoupilo proti domácímu týmu z Čáslavy. Čáslav totiž v minulém roce vybojovala bronzovou medaili. Utkání bylo velmi vyrovnané, ale nakonec Sport Judo Litoměřice dokázali zvítězit 5: 3. Skvělý výsledek byl na světě. Po úvodním kole dorostenecké ligy tedy drží tým Sport Judo Litoměřice první postupové místo.Mezi největší opory litoměřického družstva patřili: Jan Svoboda, Kamil Novák, Filip Ivanka, Michal Doležal, Jiří Holub a Jan Vopat. Tito závodníci nenašli ani v jednom zápase přemožitele. Velký dík patří celému týmu, který se navzájem povzbuzoval a vznikla zde nová  parta s ambicemi na některou z medailí v dorostenecké lize.

Sestava a zápasová bilance Sport Juda Litoměřice:
50 kg Jiří Holub 2/0, Jan Vopat 2/0, 55 kg Michal Doležal 3/0, Daniel Mertl 0/1, 60 kg Jan Svoboda 4/0, 66 kg Kamil Novák 4/0, 73 kg Filip Ivanka 3/0, Adam König 0/1, +90 kg Jan Mašek

Tabulka dorostenecké ligy skupina A:

1.místo Sport Judo Litoměřice      4 0 0   8 bodů
2.místo Judo ZŠ Sadová Čáslav        3 0 1   6 bodů
3.místo JK Jablonec nad Nisou         2 0 2   4 body
4.místo JC Plzeň                             1 0 3    2 body
5.místo Judo Teplice                       0 0 4   0 bodů

 

Celý článek »
1. místa: A. Bayer 3/0, D. Bayer 4/0, Š. Hojdarová 2/0
5. místa: T. Fišer 2/2, L. Lácha 1/2
7. místo: K. Drahorád 1/2

Celý článek »

« | 18 9 10 11 12 13 1436 | »


  Aktuality 2011
  Aktuality 2010
  Aktuality 2009