headerphoto

Aktuality

V sobotu 28. 9. jsme vyrazili s našimi 14-ti nejmenšími závodníky na první turnaj po prázdninové pauze. Do teplické haly se sjelo na 140 závodníků z 23 oddílů. Našim se v této konkurenci podařilo vybojovat pět cenných kovů. Nejlépe se vedlo Lukáši Rúžovi, který ani v jednom ze svých utkání nezaváhal a zaslouženě si vybojoval zlato.

Celý článek »

O víkendu se uskutečnil již čtvrtý Český pohár v judu v tomto roce. Tentokrát se judisté Sport Juda Litoměřice vypravili do Brna. Tento Český pohár patří mezi nejtěžší. Startuje zde nejvíce zahraničních klubů, proto je každá vybojovaná medaile velmi cenná.

David se brání útoku soupeře akrobatickým kouskem ala Zantaraya...

Na juniorském ME v Sarajevu (Bosna a Hercegovina) dosáhl pěkného výsledku David Hozák (kat. do 60 kg), který obsadil dělené 9.místo.

Vynikající úvod podzimní sezóny se povedl dvěma starším žákům Sport JUDO Litoměřice, kteří byli nominováni na Evropský pohár žactva do Vídně. Do rakouské metropole odjeli reprezentovat ČR Jan Svoboda v kategorii do 38 kg a Matyáš Bartoň do 42 kg.

Honza Svoboda podal soustředěný výkon, když  v úvodním utkání  svedl vyrovnaný boj s maďarským závodníkem, který rozhodl ve svůj prospěch až v závěru zápasu. Čtvrtfinále, semifinále i finále proti rakouským soupeřům ovšem rozhodl už během první minuty a získal zlatou medaili.

Matyáš Bartoň měl na úvod volný los, ale hned v dalším kole po vyrovnaném průběhu rozhodl svůj postup přes borce z Maďarska až v prodloužení. V semifinále narazil na judistu z Rumunska, kterého dokázal porazit až v samém závěru utkání. Finálové utkání se Matyášovi vůbec nepovedlo, když silově dobře připravenému Ukrajinci podlehl už během první minuty a tím obsadil výborné 2.místo.

Oba litoměřičtí judisté prokázali na úvodním Evropském poháru podzimní sezóny výbornou formu, když dokázali zúročit tréninkové úsilí ze srpnových výcvikových táborů a tím se zařadili mezi favority nadcházejících soutěží v ČR i v Evropě.

Výsledky....

V polovině srpna se uskutečnilo soustředění SCM Litoměřice v Teplicích.

Na kempu se připravovalo okolo třiceti judistů (st. žactvo, dorost, junioři) na nadcházející druhou polovinu sezóny. Vytvořila se zde výborná parta, která skvěle trénovala a pracovala. Soustředění bylo zaměřeno hlavně na technickou přípravu a kondici. Věříme, že to co jsme na tomto kempu natrénovali, zúročíme hned na úvodních závodech.

Fotografie zde...

I letos stejně jako každý rok, jsme pro naše malé závodníky uspořádali sedmidenní soustředění v předposledním srpnovém týdnu. Letos jsme trénovali v hale místní sokolovny a využili jsme i zdejší ubytovny. Kromě nácviku nových technik jsme se věnovali ve velké míře kondiční přípravě, hrám a doplňkovým aktivitám, kterými byli netradiční desetiboj, orientační běh, či oddílový miniturnaj. Spousta našich nováčku poctivě ještě ve večerních hodinách s trenéry nacvičovala sestavy technik, tak aby mohli úspěšně splnit zkoušky a získat tak vyšší pásky, což se i velké většině podařilo. Jsme velice rádi, že celé soustředění proběhlo bez sebemenších zádrhelů, stmelila se parta a jistě našim malým závodníkům tato příprava pomůže v nadcházející turnajové sezóně. Trenérsky se na úspěšném průběhu akce podíleli: Tomáš Vytlačil, Ivan Tomko, Miroslav Lorenc a o zdraví se starala Petra Červínová.

Vynikajícího výsledku dosáhli judisté Sport Juda Litoměřice na prestižním turnaji v rakouském městě Grazu. Tohoto turnaje se zúčastnilo 1500 závodníků z 22 zemí Evropy. Nechyběly ani silné týmy z Ruska a Ukrajiny, které byly považovány za velké favority. Sport Judo Litoměřice vyslalo na turnaj sedm zástupců. Nejlepší judo z litoměřických závodníků předváděl Jan Svoboda ve váze do 38 kg v kategorii starších žáků. V této váze startovalo 33 závodníků. Svobodovi se podařilo dostat až do finále. Tam svedl souboj s ukrajinským závodníkem. Utkání bylo velmi vyrovnané. Po základní době zápasu neměla stále tato váha vítěze. Muselo následovat prodloužení. Nakonec byl šťastnější ukrajinský závodník. Svoboda vybojoval krásné stříbro. Dvojnásobná radost propukla u Petry Hájkové ve váze do 70 kg. Hájková startovala ve dvou kategoriích. Nejprve získala bronz v kategorii starších dorostenek. Druhý den si Hájková ještě o jednu příčku polepšila. V kategorii mladších dorostenek dosáhla na stříbro.  Ve starších dorostenkách vybojovala další bronzovou medaili Marie Dítětová ve váze do 52 kg. V mladších dorostenkách se Dítětová probojovala do čtvrtfinále, ale v tomto utkání bohužel musela vzdát na úkor zranění a dále v soutěži nepokračovala.  Medailovou sbírku Sport juda Litoměřice uzavřela Žaneta Kropáčová v kategorii mladších dorostenek  ve váze do 57 kg. Žaneta po prohraném semifinále nastoupila do utkání o bronzovou medaili. V tomto zápase nedala soupeřce šanci a po zásluze získala bronzovou medaili. Hned v úvodu turnaje byli bohužel vyřazení další tři zástupci Sport Juda Litoměřice. Matyáš Bartoň  ve váze do 42 kg, Marek Kropáč a Martin Kudrna ve váze do 60 kg. Pevně věříme, že se na příštím turnaji připojí k medailistům.

V sobotu 8. 6. proběhl Krajský přebor mláďat v judu. Turnaj se odehrál v Teplicích za účasti 111 závodníků. Naši mladí závodníci opět potvrdili, že patří mezi nejlepší v kraji. Ačkoliv jsme na turnaj odjížděli bez našich tří medailových jistot, ostatní je dokázali zastoupit a z našich 13 závodníků jsme dokázali sedmkrát uspět a dosáhnout na medailové pozice. Nejlépe si vedli Matouš Balaštík (4  výhry) a Lukáš Rúža (3 výhry), kteří v soutěži nenašli přemožitele a zaslouženě si odvezli zlaté medaile. Velmi pěkným výkonem se blýskli Tomáš Vokálek a Ivan Tomko, kteří zaslouženě  vybojovali bronzové medaile. Další bronzy do sbírky přidali ještě Marie Macková, Karel Drahorád a Honza Vokál. Velmi pěkným judem se prezentovala Karolína Koldová, která nakonec obsadila pěkné 5. místo. Karolína bohužel doplatila na necitlivé rozdělení do váhových kategorii, kdy jako jediné děvče ve své skupině zápasila s výrazně těžšími chlapci, ale i přesto dokázala dva z nich porazit. Další 5. místo přidal ještě Ivan Husák, který také dvakrát zvítězil, bohužel v boji o bronz svému soupeři jen velmi těsně podlehl. Neméně cenné 5. místo vybojoval Nikolas Legner. Od Nikolase jsme medaili očekávali, bohužel ale po dvou vyhraných utkáních dvakrát zaváhal a skončil těsně pod stupni vítězů.

Fotografie zde... / Výsledky zde...

Dorostenci Sport juda Litoměřice postoupili do finálové skupiny dorostenecké ligy. Navázali tak na loňský rok. Na podzim budou bojovat o medailové umístění v dorostenecké lize.