headerphoto

Aktuality

I letos stejně jako každý rok, jsme pro naše malé závodníky uspořádali sedmidenní soustředění v předposledním srpnovém týdnu. Letos jsme trénovali v hale místní sokolovny a využili jsme i zdejší ubytovny. Kromě nácviku nových technik jsme se věnovali ve velké míře kondiční přípravě, hrám a doplňkovým aktivitám, kterými byli netradiční desetiboj, orientační běh, či oddílový miniturnaj. Spousta našich nováčku poctivě ještě ve večerních hodinách s trenéry nacvičovala sestavy technik, tak aby mohli úspěšně splnit zkoušky a získat tak vyšší pásky, což se i velké většině podařilo. Jsme velice rádi, že celé soustředění proběhlo bez sebemenších zádrhelů, stmelila se parta a jistě našim malým závodníkům tato příprava pomůže v nadcházející turnajové sezóně. Trenérsky se na úspěšném průběhu akce podíleli: Tomáš Vytlačil, Ivan Tomko, Miroslav Lorenc a o zdraví se starala Petra Červínová.

Fotografie zde...

Celý článek »

 

Vynikajícího výsledku dosáhli judisté Sport Juda Litoměřice na prestižním turnaji v rakouském městě Grazu. Tohoto turnaje se zúčastnilo 1500 závodníků z 22 zemí Evropy. Nechyběly ani silné týmy z Ruska a Ukrajiny, které byly považovány za velké favority. Sport Judo Litoměřice vyslalo na turnaj sedm zástupců. Nejlepší judo z litoměřických závodníků předváděl Jan Svoboda ve váze do 38 kg v kategorii starších žáků. V této váze startovalo 33 závodníků. Svobodovi se podařilo dostat až do finále. Tam svedl souboj s ukrajinským závodníkem. Utkání bylo velmi vyrovnané. Po základní době zápasu neměla stále tato váha vítěze. Muselo následovat prodloužení. Nakonec byl šťastnější ukrajinský závodník. Svoboda vybojoval krásné stříbro. Dvojnásobná radost propukla u Petry Hájkové ve váze do 70 kg. Hájková startovala ve dvou kategoriích. Nejprve získala bronz v kategorii starších dorostenek. Druhý den si Hájková ještě o jednu příčku polepšila. V kategorii mladších dorostenek dosáhla na stříbro.  Ve starších dorostenkách vybojovala další bronzovou medaili Marie Dítětová ve váze do 52 kg. V mladších dorostenkách se Dítětová probojovala do čtvrtfinále, ale v tomto utkání bohužel musela vzdát na úkor zranění a dále v soutěži nepokračovala.  Medailovou sbírku Sport juda Litoměřice uzavřela Žaneta Kropáčová v kategorii mladších dorostenek  ve váze do 57 kg. Žaneta po prohraném semifinále nastoupila do utkání o bronzovou medaili. V tomto zápase nedala soupeřce šanci a po zásluze získala bronzovou medaili. Hned v úvodu turnaje byli bohužel vyřazení další tři zástupci Sport Juda Litoměřice. Matyáš Bartoň  ve váze do 42 kg, Marek Kropáč a Martin Kudrna ve váze do 60 kg. Pevně věříme, že se na příštím turnaji připojí k medailistům.

Celý článek »

V sobotu 8. 6. proběhl Krajský přebor mláďat v judu. Turnaj se odehrál v Teplicích za účasti 111 závodníků. Naši mladí závodníci opět potvrdili, že patří mezi nejlepší v kraji. Ačkoliv jsme na turnaj odjížděli bez našich tří medailových jistot, ostatní je dokázali zastoupit a z našich 13 závodníků jsme dokázali sedmkrát uspět a dosáhnout na medailové pozice. Nejlépe si vedli Matouš Balaštík (4  výhry) a Lukáš Rúža (3 výhry), kteří v soutěži nenašli přemožitele a zaslouženě si odvezli zlaté medaile. Velmi pěkným výkonem se blýskli Tomáš Vokálek a Ivan Tomko, kteří zaslouženě  vybojovali bronzové medaile. Další bronzy do sbírky přidali ještě Marie Macková, Karel Drahorád a Honza Vokál. Velmi pěkným judem se prezentovala Karolína Koldová, která nakonec obsadila pěkné 5. místo. Karolína bohužel doplatila na necitlivé rozdělení do váhových kategorii, kdy jako jediné děvče ve své skupině zápasila s výrazně těžšími chlapci, ale i přesto dokázala dva z nich porazit. Další 5. místo přidal ještě Ivan Husák, který také dvakrát zvítězil, bohužel v boji o bronz svému soupeři jen velmi těsně podlehl. Neméně cenné 5. místo vybojoval Nikolas Legner. Od Nikolase jsme medaili očekávali, bohužel ale po dvou vyhraných utkáních dvakrát zaváhal a skončil těsně pod stupni vítězů.

Fotografie zde... / Výsledky zde...

Celý článek »

Dorostenci Sport juda Litoměřice postoupili do finálové skupiny dorostenecké ligy. Navázali tak na loňský rok. Na podzim budou bojovat o medailové umístění v dorostenecké lize.

Výsledky zde...

Celý článek »

Družstvo Ústeckého kraje obhájilo vítězství v Českém poháru družstev, když dokázalo zvítězit ve všech šesti utkáních a navázalo tak na týden starý úspěch z Rakouska.

Výsledky zde...

Celý článek »

Od čtvrtka 30. 5. do pátku 7.6. budou probíhat tréninky pro kategorii přípravky (zářijový nábor)

úterý a ve čtvrtek od 15:30 – 16:30

Celý článek »

 V sobotu 25. 5. jsme s našimi nejmenšími judisty vyrazili získávat důležité zahraniční zápasové zkušenosti. Vybrali jsme turnaj v německém Ortrandu, kde se naši borci ukázali jako kvalitně vybavení závodníci. Z jedenácti našich judistů se devět dokázalo prosadit a vybojovat cenný kov.

Nejlépe si na turnaji vedl Vašek Nováček, který hladce prošel turnajem ke zlatu. Perfektní výkon podal také Patrik Gabštůr, který se ukázal velmi útočným judem, jež ho dovedlo ke stříbrné medaili. Pro Patrika, ale i další naše borce byly mnohokrát větší překážkou spíše některé odlišnosti v pravidlech než zahraniční soupeři. Pro naše bylo poměrně složité se s těmito změnami ve vypjatých zápasech srovnat. Zdatně se s tím ale vypořádal Jakub Venhoda, který přidal do sbírky stříbro stejně jako Nikolas Legner. Bronzové medaile vybojovali Sebastian Zich, Marie Macková, Petr Gregor, Tomáš Vokálek a Lukáš Rúža. Těsně pod stupni vítězů skončil Ivan Husák, kterému jedno vítězství ve skupině nestačilo na postup do semifinále. Těsně pod stupni vítězů skončil i náš poslední závodník Matouš Balaštík.

     Celá soutěž byla zakončena vyhlášením nejúspěšnějších oddílů, kde naše družstvo obsadilo třetí místo a z Německa jsme tak přivezli i cenný pohár. 

Výsledky zde...

Celý článek »

V neděli 12. 5. se nejmenší judisté z našeho oddílu zúčastnili prvního ročníku turnaje, který pořádal jeden z pražských oddílů ve sportovní hale Na Folimance. Turnaje se zúčastnili závodníci z několika krajů v celkovém počtu 150 judistů. Turnaj byl uspořádán velmi vlídným systémem tak, aby si i úplní turnajoví nováčci mohli odvézt nějakou z cen. Závodilo se ve skupinách po 3 – 4 závodnících, každý s každým. 

Výsledky zde...

Celý článek »

« | 126 27 28 29 30 31 3235 | »


  Aktuality 2011
  Aktuality 2010
  Aktuality 2009