headerphoto

Aktuality

Výborný vstup v dorostenecké lize zažil tým Sport Judo Litoměřice. Ve všech pěti zápasech dokázali zvítězit a po prvním kole zatím drží první postupovou příčku. Všichni závodníci zaslouží pochvalu za výkony na žíněnce. Jen tak dál borci!!! Jste dobrá parta.

Celý článek »

Naší žáci využili prázdniny k pořádné porci přípravy. Čtrnáct našich borců, se společně s krajským výběrem, věnovalo na kempu technice i randori. Za dva dny jsme si dali 5 tréninků a absolvovali i kondiční testy.

V sobotu 27.1. jsme na domácí půdě uspořádali tradiční turnaj pro kategorii žactva, kterého se zúčastnilo 187 závodníků.

Za Sport judo Litoměřice nastoupilo na tatami 15 borců, kteří v kategorii mladších žáků bojovali o kvalifikační body pro start na republikovém přeboru. V této kategorii se nejlépe dařilo Janu Galiovi, který bez problémů prošel celým turnajem a vybojoval zaslouženě zlatou medaili. Na druhém místě skončil Šimon Rúža, pro kterého to byl první start v této kategorii. Bronzové medaile získali Tomáš Fišer a Tomáš Třebický, pro kterého to byl vůbec první start na oficiálním turnaji a hned s medailovým úspěchem.

Skupina našich starších žáků byla výrazně oslabena nemocemi a zraněními, a tak k utkáním nastoupili jen čtyři naši borci. Honza Vokál lehce vybojoval zlato, pro bronz si po úvodním zaváhání došel Adam Bayer a druhý bronz vybojoval Sebastian Zich. Ivan Husák bohužel na bodovanou pozici nedosáhl.

Úvod do turnajové sezóny je za námi a teď se budeme poctivě připravovat na další kvalifikační utkání.

Tradičního úvodního turnaje pro kategorie dorostu a U 23 se zúčastnila celá judistická špička ČR, Slovenska a několik družstev z Polska. Na turnaji bojovala i šestice našich závodníků. V dorostu získal stříbro (55 kg) Vašek Nováček a bronz (46 kg) Patrik Gabštůr. Sedmé místo přidal (60 kg) Michal Doležal. V kategorii do 23 let získali zlaté medaile Honza Mašek (nad 100 kg) a Timmi (do 81 kg). Marek Kropáč neuspěl.

Honza Svoboda trénuje s výběrem ČR juniorů na náročném kempu v Korei.

Sporthotel Švýcarská bouda 6.-13.1.

Běžky, kruháče, posilovna a výborná rehabilitace = naše soustředění ve Špindlerově Mlýně. Běžecké tratě na Horních Mísečkách jsou zárukou naší kondice na nadcházející sezónu !

Mezi svátky od 27. do 30.12. jsme nelenili a zaměřili se na pořádnou porci kondice. Vyběhli jsme na vrchol Bílé stráně, na Mongoose a Radobýl. Odskočili jsme si také na den do Bedřichova na běžky. To vše jsme podpořili posilkou a judem.

Honza Svoboda se  téměř tři týdny v prosinci připravoval na novou sezónu v kolébce juda v Japonském Tokyu. Nejprve absolvoval tréninky na Nippon Univerzitě. Zúčastnil se  i mezinárodního kempu na Kodokanu, což je nejznámější klub v Japonsku. V druhé polovině se Honza přesunul na univerzitu Teikyo. Tyto kempy jsou velmi náročné, jak po fyzické, ale i po psychické stránce. Věříme, že právě tato mise nastartuje Honzu Svobodu do nové sezóny v roce 2018.

1.12. vyjelo 8 našich závodníků na poslední turnaj sezony do Chomutova. Všichni naši borci podávali velmi pěkné výkony a to se i ukázalo na počtu medailí.

Nejlépe se dařilo Honzovi Galiovi, který suverénně ovládl svoji váhu a bez menšího zaváhání dokázal zvítězit ve všech čtyřech utkáních a zaslouženě si odvezl zlatou medaili. Druhé první místo vybojoval Daniel Kalina, který měl stejně Jako Honza bezproblémový průběh celým turnajem a vyhrál všechny utkání před časovým limitem.

Na druhé příčce se umístili Honza Živnůstka a Dáňa Kühn. Honza ukázal, že umí pěkné techniky a zaváhal pouze v jednom utkání, kdy smolně ''zakopl'' o nohu soupeře a tato chyba ho stála zlatou medaili. Dáňa přišel o zlatou medaili nejtěsnějším bodovým ohodnocením a to na jeden pomocný bod rozhodčího. Klukům tak na krku visí zasloužená stříbrná.

Na bronzové pozici se umístili závodníci Jára Slivanský, Šimon Rúža, Martin Klíma a Lukáš Krulich. Martin Klíma byl na závodech poprvé a ukázal rvavost a chuť po vítězství, bohužel měli větší štěstí jeho soupeři. Jára, Šimon i Lukáš prohrávali nejtěsněji jak mohli, tudíž na posouzení rozhodčího na jeden pomocný bod.