headerphoto

Aktuality

100% úspěšnost měli závodníci Sport Judo, kdy všichni 4 závodníci skončili na bedně. Hladce prošel turnajem Petr Novotný, který ani jednou nezaváhal, vyhrál všechna svá utkání a obsadil první místo. Na druhých místech se umístili Jarda Slivanský, Tonda Vondráček a Lukáš Krulich

Celý článek »

Na Velké ceně Ústí nad Labem strtoval velký počet litoměřických závodníků, od starších generací po ty nejmladší, kteří měli svůj úplně první start na závodech. Našim judistům se vedlo velmi dobře a podávali kvalitní výsledky, které se také ukázaly na medailových příčkách. V kategorii starších žáků startovali za Sport Judo dva borci, Jakub Venhoda a Sebastián Zich. Oba svůj start zvládli bez problémů a obsadili první místo. Za mladší žáky startovalo 7 závodníků a v téhle kategorii jsme získali pět medailí, kdy tu nejvyšší získala Bára Jenešová. Za mláďata zde bylo pět judistů z Litoměřic. Nejlépe se dařilo Tondovi Vondráčkovi, který bez zaváhání porazil všechny čtyři borce ve své váze a zasloženě si odváží zlatou medaili. Mezi nejmladšími závodníky patřiliOndra Zach a Vanda Bayerová, kteří obsadili zlaté příčky a Jarda Slivanský, který obsadil třetí místo.

Na silně obsazeném Českém poháru v Ostravě jsme získali pro náš klub celkem 6 cenných kovů. První den se představili na tatami mladší a starší žáci. Tento den, bych nazval dnem bronzovým. Třetí místa vybojovali Štěpánka Hojdarová (48 kg), Lukáš Růža (34 kg) a Honza Vokál (73 kg). Druhý den jsme se dočkali dvou zlatých kovu. V kategorii U23 první zlatou získal Jan Mašek (+100 kg) a další přidal Temuujin Chuluunbaatar (81 kg). Bronz si odvezl Honza Svoboda (66 kg), který prohrál s pozdějším vítězem s běloruským reprezentantem Shokou. Za zmínku stojí i páté místo dorostence Vaška Nováčka (55 kg). Dorostenci a junioři ještě absolvovali v pondělí dva tréninky na reprezentačním kempu dorostenců.  Soustředění se za naše SCM Litoměřice zúčastnili: Vašek Nováček, Michal Doležal, Jiří Holub, Jan Vopat, Honza Svoboda, Timi Chuluunbaatar a Jan Mašek.

Na úvodním Českém poháru mužů, který se konal v Praze startovali i dva naši junioři Jan Svoboda ve váze do 66 kg a Jan Mašek ve váze nad 100 kg. Oba dva dosáhli shodně na bronzové medaile a předvedli pěkné výkony na žíněnce.

Výborný vstup v dorostenecké lize zažil tým Sport Judo Litoměřice. Ve všech pěti zápasech dokázali zvítězit a po prvním kole zatím drží první postupovou příčku. Všichni závodníci zaslouží pochvalu za výkony na žíněnce. Jen tak dál borci!!! Jste dobrá parta.

Naší žáci využili prázdniny k pořádné porci přípravy. Čtrnáct našich borců, se společně s krajským výběrem, věnovalo na kempu technice i randori. Za dva dny jsme si dali 5 tréninků a absolvovali i kondiční testy.

V sobotu 27.1. jsme na domácí půdě uspořádali tradiční turnaj pro kategorii žactva, kterého se zúčastnilo 187 závodníků.

Za Sport judo Litoměřice nastoupilo na tatami 15 borců, kteří v kategorii mladších žáků bojovali o kvalifikační body pro start na republikovém přeboru. V této kategorii se nejlépe dařilo Janu Galiovi, který bez problémů prošel celým turnajem a vybojoval zaslouženě zlatou medaili. Na druhém místě skončil Šimon Rúža, pro kterého to byl první start v této kategorii. Bronzové medaile získali Tomáš Fišer a Tomáš Třebický, pro kterého to byl vůbec první start na oficiálním turnaji a hned s medailovým úspěchem.

Skupina našich starších žáků byla výrazně oslabena nemocemi a zraněními, a tak k utkáním nastoupili jen čtyři naši borci. Honza Vokál lehce vybojoval zlato, pro bronz si po úvodním zaváhání došel Adam Bayer a druhý bronz vybojoval Sebastian Zich. Ivan Husák bohužel na bodovanou pozici nedosáhl.

Úvod do turnajové sezóny je za námi a teď se budeme poctivě připravovat na další kvalifikační utkání.

Tradičního úvodního turnaje pro kategorie dorostu a U 23 se zúčastnila celá judistická špička ČR, Slovenska a několik družstev z Polska. Na turnaji bojovala i šestice našich závodníků. V dorostu získal stříbro (55 kg) Vašek Nováček a bronz (46 kg) Patrik Gabštůr. Sedmé místo přidal (60 kg) Michal Doležal. V kategorii do 23 let získali zlaté medaile Honza Mašek (nad 100 kg) a Timmi (do 81 kg). Marek Kropáč neuspěl.

Honza Svoboda trénuje s výběrem ČR juniorů na náročném kempu v Korei.