headerphoto

Aktuality

 

Mezi svátky od 27. do 30.12. jsme nelenili a zaměřili se na pořádnou porci kondice. Vyběhli jsme na vrchol Bílé stráně, na Mongoose a Radobýl. Odskočili jsme si také na den do Bedřichova na běžky. To vše jsme podpořili posilkou a judem.

Celý článek »

Honza Svoboda se  téměř tři týdny v prosinci připravoval na novou sezónu v kolébce juda v Japonském Tokyu. Nejprve absolvoval tréninky na Nippon Univerzitě. Zúčastnil se  i mezinárodního kempu na Kodokanu, což je nejznámější klub v Japonsku. V druhé polovině se Honza přesunul na univerzitu Teikyo. Tyto kempy jsou velmi náročné, jak po fyzické, ale i po psychické stránce. Věříme, že právě tato mise nastartuje Honzu Svobodu do nové sezóny v roce 2018. 

Celý článek »

1.12. vyjelo 8 našich závodníků na poslední turnaj sezony do Chomutova. Všichni naši borci podávali velmi pěkné výkony a to se i ukázalo na počtu medailí.

Nejlépe se dařilo Honzovi Galiovi, který suverénně ovládl svoji váhu a bez menšího zaváhání dokázal zvítězit ve všech čtyřech utkáních a zaslouženě si odvezl zlatou medaili. Druhé první místo vybojoval Daniel Kalina, který měl stejně Jako Honza bezproblémový průběh celým turnajem a vyhrál všechny utkání před časovým limitem.

Na druhé příčce se umístili Honza Živnůstka a Dáňa Kühn. Honza ukázal, že umí pěkné techniky a zaváhal pouze v jednom utkání, kdy smolně ''zakopl'' o nohu soupeře a tato chyba ho stála zlatou medaili. Dáňa přišel o zlatou medaili nejtěsnějším bodovým ohodnocením a to na jeden pomocný bod rozhodčího. Klukům tak na krku visí zasloužená stříbrná.

Na bronzové pozici se umístili závodníci Jára Slivanský, Šimon Rúža, Martin Klíma a Lukáš Krulich. Martin Klíma byl na závodech poprvé a ukázal rvavost a chuť po vítězství, bohužel měli větší štěstí jeho soupeři. Jára, Šimon i Lukáš prohrávali nejtěsněji jak mohli, tudíž na posouzení rozhodčího na jeden pomocný bod.

Klukům Gratuluji k pěkným výkonům!!

Celý článek »

V sobotu 25.11. odjelo 11 závodníků na Vánoční turnaj do Děčína. 
Nejlépe se dařilo Honzovi Galiovi a Honzovi Živnůstkovi. Suverénním výkonem vyhráli svoji tabulku a postoupili do finálových bojů. Finálové utkání bylo u obou našich borců velmi vyrovnané, ale nakonec bohužel malé zaváhání rozhodlo a na krk si nasadili stříbrnou medaili.
Třetí místo obsadili Daniel Kühn, Tadeáš Zouzal a Kačka Vágnerová, kteří taktéž prošli svoji tabulkou bez zaváhání. Nestačili na závodníky v semifinále a skončili na třetím místě.

Na pomyslné bramborové příčce skončili Jára Slivanský, Lukáš Krulich, Kuba Vokál a Jáchym Hanzl. Šimon Rúža a Tonda Vondráček tentokrát bez umístění.

Celý článek »

Město Ostrava uspořádalo finálové kolo dorostenecké ligy v judu. Sport Judo Litoměřice v letošním roce mělo výborně sestavený tým a tak se čekalo, že by po dlouhé době mohli dostenci opět získat medaili v této prestižní soutěži. Šest nejlepších týmů ČR bojovalo o dorostenecký titul. Hned v úvodním zápase nastoupilo litoměřické družstvo proti domácí Ostravě. Ostrava byla v tabulce před tímto kolem na třetím místě a Litoměřice druzí. Proto bylo důležité tento zápas vyhrát a to se nakonec podařilo. Sport Judo Litoměřice porazilo Ostravu 5:3 a navýšilo si tak náskok v tabulce. V druhém utkání si Litoměřice bez problému poradili s loňským bronzovým týmem z Čáslavi 6:2. Ve třetím zápase doslova smetli Sokol Hradec Králové 7:1. V předposledním boji narazili na Klub JC Jablonec. I toto utkání mělo hladký průběh a Litoměřice zvítězili v poměru 6:2. V posledním zápase nastoupilo Sport Judo Litoměřice proti obhájci titulu SK KP Brno. Brno ve finálové skupině dorostenecké ligy ještě neprohrálo. Pokud by ale litoměřičtí Brno porazilo vysokým rozdílem, tak by se mohli radovat z titulu. Bohužel se tak nestalo. Brno zvítězilo nad Sport Judem Litoměřice 6:2. I tak se stříbrná medaile z dorostenecké ligy velmi cení.

Celý článek »

Mistrovství České republiky mužů a žen v judu tentokrát proběhlo v Hranicích na Morově. Na turnaji startovali reprezentanti, kteří se letos prali také Mistrovství světa v Maďarsku, tudíž se sešla v Hranicích téměř kompletní seniorská reprezentace. Sport Judo Litoměřice odjelo na turnaj s mladým týmem. Jan Svoboda věkem ještě dorostenec. Marek Kropáč a Petra Hájková startují v juniorské kategorii a poslední litoměřický závodník Timi Chuluunbaatar je v mužské kategorii teprve prvním rokem.

Celý článek »

V sobotu 11. 11. proběhla poslední mistrovská soutěž mládeže v judistickém kalendáři. Posledními, kdo v Mladé Boleslavi bojovali o titul přeborníka republiky, byli mladší žáci, a to v nebývalé konkurenci. Letos proběhl nový model kvalifikace pro start na mistrovskou soutěž, kdy z každé váhové kategorie na republikový přebor mohlo postoupit po třech závodnících z každého kraje. Díky tomu vzrostl počet závodících na konečné čtyři stovky ze šedesáti osmi oddílů. Tento stav jen potvrzuje, jak se zvyšuje základna mladých judistů a samozřejmě je ve velké konkurenci také čím dál víc náročnější vychovávat úspěšné závodníky. A proto máme velkou radost z medailového úspěchu, kterého se našim borcům podařilo dosáhnout.

Celý článek »

Dorostenci Sport Juda Litoměřice odjeli do Brna na Mistrovství České republiky v judu. Na závěrečný turnaj se nominovali tři závodníci litoměřického klubu Jan Svoboda ve váze do 66 kg , Václav Nováček ve váze do 50 kg a Adam König ve váze do 73 kg. Bohužel poslední zmiňovaný, Adam König, nakonec nemohl na Mistrovství ČR startovat, protože se zranil a čeká ho operace ramene. Tak jel aspoň své dva tréninkové kolegy podpořit a fandit.

Celý článek »

Litoměřičtí kluci vyjeli na velmi kvalitně obsazený turnaj v Lounech, kde startovalo bez mála 430 mladých závodníků. Nejlepších výsledků dosáhli Honza Galia, Honza Živnůstka a Dan Kalina, kteří ve svých kategoriích nenašli přemožitele a suveréními výkony vyhráli všechny čtyři utkání, a obsadili tak první místo. Druhá místa vybojovali Kuba Vokál a Tadeáš Zouzal. Bronzovou medaili získal Viktor Husák. Zbytek výpravy se umístil těsně pod “bednou”. Tonda Vondráček, Petr Novotný a Ondra Bělor skončili na čtvrtém místě, těsně za nimi potom Lukáš Krulich, který byl pátý.

Celý článek »

Litoměřičtí judisté vyrazili na sever ozkoušet své kvality. Nejlepšího umíštění dosáhl Jan Živnůstka, který bez sebemenšího zaváhání dokázal zvítězit ve všech svých utkáních. Druhé místo obsdila trojice Lukáš Krulich, Jáchym Hanzl a Bára Jenešová, kteří ve svých utkáních nestačili pouze na jednoho soupeře ve své váhové kategorii. Třetí místo obsadili Tomáš Jelínek, Viktor Husák a Kačka Vágnerová. Čtvrté místo obsadil Petr Novotný a Bára Zachová.

Celý článek »

« | 15 6 7 8 9 10 1136 | »


  Aktuality 2011
  Aktuality 2010
  Aktuality 2009