headerphoto

Aktuality

Český pohár v Jablonci přinesl našim judistům bronz, stříbro a dvě zlata

Velmi úspěšný pro naše závodníky byl tradiční ČP v Jablonci, kterého jsme se o tomto víkendu zúčastnili. V kategorii žáků startovalo přes tři sta závodníků a všichni naši borci dokázali na silně obsazené soutěži obsadit bodovaná místa.

V kategorii mladších žáků si vedl skvěle Daniel Bayer (50 kg), který všechny soupeře jednoznačně převálcoval a vybojoval tak svou první zlatou ze série Českých pohárů. Bronzovou medaili přidala Štěpka Hojdarová (48 kg). Ta je v této věkové kategorii nováčkem a tak potřebuje získávat zkušenosti. Bronz je ale dobrou motivací pro další trénink. Dobře si vedl také Adam Bayer (42 kg), který se probojoval do finálového bloku. Bohužel v dobře rozjetém zápase o bronz udělal chybu a skončil tak těsně pod stupni vítězů na pátém místě. V kategorii starších žáků nastoupil poprvé ve váze do 50 kg Vašek Nováček. Ačkoliv jsem boj o medaile předpokládal, Vašek ukázal, že patří jednoznačně k české špičce a i ve vyšší kategorii se s ním musí počítat. Po pěti výhrách bral zaslouženě zlato. Bodované sedmé místo, po třech výhrách přidal Patrik Gabštůr (42 kg). Jeho bojovný výkon ukazuje, že se dřina vyplácí a medaile se přibližují. Poslední z naší výpravy byl Honza Vokál (66 kg), který tentokrát obsadil deváté místo.

V neděli nastoupili ke svým utkáním i naši junioři. Petra Hájková (70 kg) se po téměř roční odmlce, díky vleklé léčbě několika zranění opět postavila na tatami. A vstup do již rozjeté sezóny se jí vydařil. Po třech výhrách a jedné prohře brala stříbro. Na závěr přidal Marek Kropáč (73 kg) sedmé místo.

 


  Aktuality 2011
  Aktuality 2010
  Aktuality 2009