headerphoto

Aktuality

Z MISTROVSTVÍ REPUBLIKY ODVÁŽEJÍ DO LITOMĚŘIC RÚŽA A NOVÁČEK SHODNĚ STŘÍBRNOU MEDAILI

V sobotu 21. 10. proběhla pro naše starší žáky vrcholná soutěž letošní sezóny. Z oddílu SPORT JUDO Litoměřice se ze série Českého poháru na mistrovskou soutěž nominovali tři závodníci.

Lukáš Rúža nastoupil v kategorii do 34kg, kde celou sezónu prokazoval, že je horkým adeptem na zlato. Do turnaje nastoupil jako vedoucí závodník bodového žebříčku. Tato pozice je ovšem velice svazující, což se bohužel u Lukáše projevilo mírnou nervozitou v jeho zápasech. V rozhodujícím utkání bohužel nedokázal skórovat a soupeři podlehl nejtěsnějším rozdílem. Stříbrná medaile ovšem potvrzuje Lukášovy kvality, které prokazoval v průběhu celé sezóny! 

V kategorii do 46 kilogramů nastoupil Patrik Gabštůr, ten hned v úvodu prvního utkání nestihl včas reagovat na soupeřův útok, a tak se bohužel jeho medailové ambice rozplynuly.

Druhou medailovou radost pro náš oddíl přinesl Vašek Nováček. Vašek vstoupil do turnaje dvěma rychlými výhrami na krásně provedené techniky. Semifinálové utkání s Novákem z Kralup už ale bylo „jiné kafe“. Druhý závodník žebříčku, se kterým na posledních dvou turnajích Českého poháru smolně prohrál, byl tvrdý oříšek. Nerozhodné utkání v základním čase pokračovalo v prodloužení, kde si Vašek musel sáhnout na dno svých sil. V závěru se ale povedlo skórovat a cesta do finále byla otevřená. Zde už bohužel Vašek neudržel koncentraci a po podceněném útoku soupeř úspěšně kontroval. Stříbro je pro Vaška zaslouženou odměnou za tvrdou práci v přípravě.

V příštích týdnech naše borce čekají ještě mistrovské soutěže mladšího žactva a dorostu, kde věříme v další medailové úspěchy.


  Aktuality 2011
  Aktuality 2010
  Aktuality 2009