headerphoto

Aktuality

Kompletní medailová sbírka pro SPORT JUDO Litoměřice

V sobotu 11. 11. proběhla poslední mistrovská soutěž mládeže v judistickém kalendáři. Posledními, kdo v Mladé Boleslavi bojovali o titul přeborníka republiky, byli mladší žáci, a to v nebývalé konkurenci. Letos proběhl nový model kvalifikace pro start na mistrovskou soutěž, kdy z každé váhové kategorie na republikový přebor mohlo postoupit po třech závodnících z každého kraje. Díky tomu vzrostl počet závodících na konečné čtyři stovky ze šedesáti osmi oddílů. Tento stav jen potvrzuje, jak se zvyšuje základna mladých judistů a samozřejmě je ve velké konkurenci také čím dál víc náročnější vychovávat úspěšné závodníky. A proto máme velkou radost z medailového úspěchu, kterého se našim borcům podařilo dosáhnout.

Titul přeborníka republiky v kategorii do 50kg vybojoval Daniel Bayer! Danek v průběhu všech svých utkání postupoval suverénně až do finále. Všechna utkání ukončil v první minutě jasným vítěztvím a ukázal, že je jasnou jedničkou. V té samé kategorii nastoupil i jeho bratr Adam. Adam se s přehledem prokousával pavoukem až do semifinále, kde se mu v polovině utkání podařilo skórovat, ale současně i začaly výrazně docházet síly. Ve druhé části obdržel dvě napomínání, třetí by znamenalo stopku. Nakonec jen tak tak vedení úspěšně udržel a naše přání se splnilo, oba litoměřičtí borci se potkali ve finále a zlato i stříbro jsou doma!!

Bronzovou do naší sbírky pak přidala Štěpánka Hojdarová v kategorii do 48kg. Štěpka klopýtla v prvním utkání, kdy ačkoliv měla téměř celé utkání převahu i bodové vedení, v závěru doplatila na vlastní chybu. V opravách už ale nenechala nic náhodě a všechny soupeřky převálcovala.

Velice slibný výkon předvedl Sebastian Zich, který prohrál jen s medailisty a jeho dvě výhry ve velké konkurenci stačili na deváté místo. Vyhrané utkání a třinácté místo zaznamenal Kuba Venhoda. Posledním z naší party, který nastoupil na republikovém přeboru, byl Tomáš Fišer. Tom zatím jako „prvoročák“ jel na zkušenou a bohužel se mu nepodařilo projít přes úvodní utkání.

Zlato, stříbro i bronz a celkové osmé místo v hodnocení oddílů, je skvělým úspěchem litoměřického juda.  


  Aktuality 2011
  Aktuality 2010
  Aktuality 2009