headerphoto

Aktuality

Hájková a Svoboda vybojovali na Mistrovství ČR mužů a žen medaile

Mistrovství České republiky mužů a žen v judu tentokrát proběhlo v Hranicích na Morově. Na turnaji startovali reprezentanti, kteří se letos prali také Mistrovství světa v Maďarsku, tudíž se sešla v Hranicích téměř kompletní seniorská reprezentace. Sport Judo Litoměřice odjelo na turnaj s mladým týmem. Jan Svoboda věkem ještě dorostenec. Marek Kropáč a Petra Hájková startují v juniorské kategorii a poslední litoměřický závodník Timi Chuluunbaatar je v mužské kategorii teprve prvním rokem.

Jako první do bojů zasáhla Petra Hájková ve váze do 70 kg. Po třech jednoznačných vítězstvích se Petra probojovala až do finále. Ve finálovém utkání nastoupila proti favoritce Tereze Patočkové z Vršovic. Rozhodlo se až v poslední minutě. Do té doby bylo utkání vyrovnané, ale zkušenější Patočková bohužel dokázala v zápase zvítězit. Pro juniorku Petru Hájkovu je to zatím nejlepší výsledek v této kategorii, proto si stříbrné medaile velmi cení. Rozšířila si medailovou sbírku o další stříbro, to první získala již na juniorském Mistrovství ČR.

Nejvýraznějšího výsledku pro Sport Judo Litoměřice zaznamenal dorostenec Jan Svoboda ve váze do 66 kg. Svoboda prohrál až v semifinálovém utkání. V boji o bronz rozhodl až v samotném závěru utkání, kdy ještě pět vteřin do konce zápasu prohrával, ale nakonec krásným hodem vybojoval bronzovou medaili. Honza Svoboda se stal prvním judistou z Litoměřic, který jako dorostenec vybojoval medaili na Mistrovství ČR mužů.  Potvrdil svou letošní fantastickou formu. Tento rok vybojoval tři medaile z Mistrovství ČR.

Titul má z dorostenecké kategorie, bronz z juniorské a druhý bronz přidal v seniorské kategorii. Jan Svoboda může letos ještě získat dokonce čtvrtou medaili. Příští týden odjíždí litoměřické družstvo na dorosteneckou ligu do Ostravy. Tento tým má ambice na jednu z medailí. Tak doufejme, že se to podaří.  I třetí zástupce Sport Juda Litoměřice Timi Chuluunbaatar  se v Hranicích neztratil a také se dostal do finálového bloku. Ve váze do 73 kg bojoval o bronz. Bohužel nedokázal najít recept na závodníka z USK Praha, proto skončil Timi jen těsně pod stupni vítězů na tzv. bramborové medaili. Poslední zástupce litoměřického juda Marek Kropáč ve váze do 66 nedokázal projít vyřazovacími boji. Sezónu lze hodnotit jako úspěšnou, protože jsme vybojovali více medailí než v loňském roce. 


  Aktuality 2011
  Aktuality 2010
  Aktuality 2009