headerphoto

Aktuality

Sport Judo Litoměřice je vicemistrem v dorostenecké lize

Město Ostrava uspořádalo finálové kolo dorostenecké ligy v judu. Sport Judo Litoměřice v letošním roce mělo výborně sestavený tým a tak se čekalo, že by po dlouhé době mohli dostenci opět získat medaili v této prestižní soutěži. Šest nejlepších týmů ČR bojovalo o dorostenecký titul. Hned v úvodním zápase nastoupilo litoměřické družstvo proti domácí Ostravě. Ostrava byla v tabulce před tímto kolem na třetím místě a Litoměřice druzí. Proto bylo důležité tento zápas vyhrát a to se nakonec podařilo. Sport Judo Litoměřice porazilo Ostravu 5:3 a navýšilo si tak náskok v tabulce. V druhém utkání si Litoměřice bez problému poradili s loňským bronzovým týmem z Čáslavi 6:2. Ve třetím zápase doslova smetli Sokol Hradec Králové 7:1. V předposledním boji narazili na Klub JC Jablonec. I toto utkání mělo hladký průběh a Litoměřice zvítězili v poměru 6:2. V posledním zápase nastoupilo Sport Judo Litoměřice proti obhájci titulu SK KP Brno. Brno ve finálové skupině dorostenecké ligy ještě neprohrálo. Pokud by ale litoměřičtí Brno porazilo vysokým rozdílem, tak by se mohli radovat z titulu. Bohužel se tak nestalo. Brno zvítězilo nad Sport Judem Litoměřice 6:2. I tak se stříbrná medaile z dorostenecké ligy velmi cení.

Naposledy se Sport Judo radovalo z medaile v dorostenecké lize v roce 2009. Největšími oporami týmu byli v tomto dorosteneckém kole Jan Svoboda a Jan Mašek, kteří nenašli žádného přemožitele a dokázali zvítězit ve všech pěti utkáních.
Sestava a zápasová bilance Sport Juda Litoměřice:
50 kg Václav Nováček 2/1,
Jiří Holub 1/1, 55 kg, Michal Doležal 2/1, Daniel Mertl 2/0, 60 kg Jan Vopat 2/0, Kryštof Tomko 1/2, Jan Svoboda 5/0, 73 kg Kamil Novák 2/1, 73 kg Filip Ivanka 1/3, 81 kg Martin Ivanka 3/1, 90 Kg Pavel Urban 0/4 a +90 kg Jan Mašek 5/0

Konečmá tabulka finálové skupiny dorostencké ligy:

1.místo SKKP Brno 23 bodů
2.místo SJ Litoměřice 19 bodů
3.místo 1.JC Baník Ostrava 12 bodů
4.místo Judo ZŠ Sadová Čáslav 8 bodů
5.místo JK Jablonec nad Nisou 5 bodů
6.místo Sokol Hradec Králové 5 bodů


  Aktuality 2011
  Aktuality 2010
  Aktuality 2009