headerphoto

Aktuality

Sport judo vybojovalo v Německu 12 medailí

 

Tento víkend vyrazili litoměřičtí judisté vyzkoušet zahraniční konkurenci do německého Sprembergu. V sobotu a neděli se naši borci utkali se závodníky nejen z Německa, ale i z Polska a Slovenska.

První mezinárodní zkušenosti získala Vanda Bayerová, která sice ve své kategorii neměla žádnou soupeřku, ale mimo soutěž se utkala se starší závodnicí. Po těžkém boji dosáhla remízy. Na bronzová umístění dosáhli Barča Zachová ve váhové kategorii do 30 kilogramů, Jarda Slivanský ve váze do 29 kilogramů a Petr Novotný v kategorii do 36 kilogramů. O medailové umístění bojovali také Ondra Zach, Tonda Vondráček a Lukáš Krulich. Po úvodních výhrách bohužel nezvládli závěrečná utkání o medaili a shodně obsadili pátá místa. Sedmé místo přidal Honza Vojtěchovský.

 

V kategorii žáků se našim dařilo o něco lépe. Výborné výkony předvedli a zlato vybojovali Honza Galia, Lukáš Rúža a Bára Jenešová. Jen těsně ve finálovém utkání podlehl polskému borci stříbrný Daniel Bayer. Bronzové medaile přidali Daniel Kühn, Honza Živnůstka, Kuba Venhoda a Tomáš Fišer. Těsně pod stupni vítězů skončil Adam Bayer, který v utkání o bronz od samého začátku vedl, pak ale nestihl zareagovat na soupeřův útok a nakonec obsadil páté místo. Úvodním utkáním se nepodařilo projít Kubovi a Honzovi Vokálovým.


  Aktuality 2011
  Aktuality 2010
  Aktuality 2009