headerphoto

Aktuality

ČESKÝ POHÁR V JABLONCI LITOMĚŘICKÝM JUDISTŮM VYŠEL NA VÝBORNOU

Sport Judo vyrazilo na další turnaj ze série českých pohárů do Jablonce nad Nisou. Tohoto turnaje se v sobotní části zúčastnilo přes 630 závodníků a na úvod zahajovali závodníci kategorie mladších žáků. V naší výpravě převažovali závodníci, kteří v této kategorii začínají a sbírají tak teprve své první zkušenosti, což se do jisté míry projevilo i na výsledcích.

 

 

Nejlépe si z našich vedla Štěpánka Hojdarová ve váhové kategorii do 48 kilogramů. Ve svých zápasech nezaváhala ani jednou, bez problémů vyhrála všechna tři svá utkání a zaslouženě tak obsadila první místo. V kategorii do 30 kilogramů podával solidní výkony Jan Galia, který první dvě kola prošel bezchybně a dostal se do semifinále, ve kterém prohrál po malé chybě s borcem z Prahy. V boji o bronz se Honzovi hned v úvodu podařilo skórovat krásnou technikou a zajistit si tak první „velkou“ medaili v této kategorii. Dále se soutěže zúčastnili závodníci Tomáš Fišer, Jakub Vokál, Jan Živnůstka, Viktor Husák a Tadeáš Zouzal. Tito závodníci však tentokrát skončili bez umístění.

V kategorii starších žáků jsme měli hned několik horkých želízek na zisk medailí. Své dlouhodobé kvality potvrdil Lukáš Rúža a po třech jasných vítězstvích bral zlato. Pro stříbro si došel Honza Vokál. Ten se ve svých zápasech pěkně „nadřel“, a proto nás jeho stříbro o to více těší. Bronz do sbírky přidal Daniel Bayer v jedné z nejvíce obsazených kategorií. Danek s přehledem došel do semifinále, kde v základní části ani jeden z borců nedokázal skórovat. Dan měl ovšem na svém kontě jeden trest, který ho vyřadil z postupu do boje o zlato. V závěrečném zápase už ale nenechal nic náhodě a se čtyřmi výhrami a jednou prohrou bral zaslouženě bronz. Po solidním výkonu přidal ještě bodované sedmé místo Sebastian Zich a deváté místo Adam Bayer. Oba shodně vybojovali dvě výhry.

V kategorii dorostu se v neděli ve stejné váze představili Vašek Nováček a Michal Doležal. Oba dva si v úvodních kolech počínali sebejistě a krásnými technikami své soupeře poráželi před časovým limitem. Oba naši borci „narazili“ až v semifinálových utkáních. Vaškovi se dokonce podařilo proti svému soupeři z Turnova jako prvnímu zapsat bodovanou techniku. V dalším průběhu ale bohužel udělal chybu a o své vedení přišel. Dobře rozjeté utkání nakonec v boji na zemi prohrál. V zápasech o bronz pak Vašek i Michal své soupeře jasně porazili a oba obsadili shodně třetí místa.

Celkem tedy naši závodníci v obou dnech, kdy se na zápasiště postavilo přes 1000 závodníků, vybojovali sedm cenných kovů.


  Aktuality 2011
  Aktuality 2010
  Aktuality 2009