headerphoto

Aktuality

Tento víkend se Lukáš Rúža zúčastnil společně s národním výběrem kategorie do 15 let, mezinárodního turnaje v Poznani. Lukáš nastoupil ve váhové kategorii do 38 kg, ačkoliv na domácích turnajích startuje o kategorii níže (34 kg). V základní skupině Lukáš sice jednou zaváhal, ale další dvě výhry mu zajistily postup do bojů o medaili. V semifinálovém i finálovém utkání předváděl Lukáš další krásné techniky, kterými soupeře porazil. Jeho první start za výběr se povedl na výbornou.

Celý článek »

Sport Judo vyrazilo na další turnaj ze série českých pohárů do Jablonce nad Nisou. Tohoto turnaje se v sobotní části zúčastnilo přes 630 závodníků a na úvod zahajovali závodníci kategorie mladších žáků. V naší výpravě převažovali závodníci, kteří v této kategorii začínají a sbírají tak teprve své první zkušenosti, což se do jisté míry projevilo i na výsledcích.

Náš závodník Temuuin Chuluunbaatar o víkendu startoval na EP ve Švýcarsku. Ve velké konkurenci se neztratil a po 3 vítězstvích a 2 porážkách obsadil 7.místo ve váze do 81 kg. Gratulujeme !

Dorostenci pak startovali na WCT v Chorvatsku v Záhřebu. Michal Doležal měl bilanci 1/1 a Vašek Nováček při své premiéře vypadl v prvním kole. Další příležitost oba dostanou na turnaji v Brémách 24.3.2018.

Dvojice našich závodníků bude o víkendu startovat na silně obsazeném turnaji World Cadet Tour v Záhřebu v Chorvatsku.

Vašek Nováček a Michal Doležal budou usilovat o první body do světového žebříčku ve váze do 55 kg, kde je přihlášeno 69 závodníků. Celkově se má turnaje zúčastnit 824 judistů z 37 zemí.

Držíme palce !

Tento víkend vyrazili litoměřičtí judisté vyzkoušet zahraniční konkurenci do německého Sprembergu. V sobotu a neděli se naši borci utkali se závodníky nejen z Německa, ale i z Polska a Slovenska.

První mezinárodní zkušenosti získala Vanda Bayerová, která sice ve své kategorii neměla žádnou soupeřku, ale mimo soutěž se utkala se starší závodnicí. Po těžkém boji dosáhla remízy. Na bronzová umístění dosáhli Barča Zachová ve váhové kategorii do 30 kilogramů, Jarda Slivanský ve váze do 29 kilogramů a Petr Novotný v kategorii do 36 kilogramů. O medailové umístění bojovali také Ondra Zach, Tonda Vondráček a Lukáš Krulich. Po úvodních výhrách bohužel nezvládli závěrečná utkání o medaili a shodně obsadili pátá místa. Sedmé místo přidal Honza Vojtěchovský.

100% úspěšnost měli závodníci Sport Judo, kdy všichni 4 závodníci skončili na bedně. Hladce prošel turnajem Petr Novotný, který ani jednou nezaváhal, vyhrál všechna svá utkání a obsadil první místo. Na druhých místech se umístili Jarda Slivanský, Tonda Vondráček a Lukáš Krulich

Na Velké ceně Ústí nad Labem strtoval velký počet litoměřických závodníků, od starších generací po ty nejmladší, kteří měli svůj úplně první start na závodech. Našim judistům se vedlo velmi dobře a podávali kvalitní výsledky, které se také ukázaly na medailových příčkách. V kategorii starších žáků startovali za Sport Judo dva borci, Jakub Venhoda a Sebastián Zich. Oba svůj start zvládli bez problémů a obsadili první místo. Za mladší žáky startovalo 7 závodníků a v téhle kategorii jsme získali pět medailí, kdy tu nejvyšší získala Bára Jenešová. Za mláďata zde bylo pět judistů z Litoměřic. Nejlépe se dařilo Tondovi Vondráčkovi, který bez zaváhání porazil všechny čtyři borce ve své váze a zasloženě si odváží zlatou medaili. Mezi nejmladšími závodníky patřiliOndra Zach a Vanda Bayerová, kteří obsadili zlaté příčky a Jarda Slivanský, který obsadil třetí místo.

Na silně obsazeném Českém poháru v Ostravě jsme získali pro náš klub celkem 6 cenných kovů. První den se představili na tatami mladší a starší žáci. Tento den, bych nazval dnem bronzovým. Třetí místa vybojovali Štěpánka Hojdarová (48 kg), Lukáš Růža (34 kg) a Honza Vokál (73 kg). Druhý den jsme se dočkali dvou zlatých kovu. V kategorii U23 první zlatou získal Jan Mašek (+100 kg) a další přidal Temuujin Chuluunbaatar (81 kg). Bronz si odvezl Honza Svoboda (66 kg), který prohrál s pozdějším vítězem s běloruským reprezentantem Shokou. Za zmínku stojí i páté místo dorostence Vaška Nováčka (55 kg). Dorostenci a junioři ještě absolvovali v pondělí dva tréninky na reprezentačním kempu dorostenců.  Soustředění se za naše SCM Litoměřice zúčastnili: Vašek Nováček, Michal Doležal, Jiří Holub, Jan Vopat, Honza Svoboda, Timi Chuluunbaatar a Jan Mašek.

Na úvodním Českém poháru mužů, který se konal v Praze startovali i dva naši junioři Jan Svoboda ve váze do 66 kg a Jan Mašek ve váze nad 100 kg. Oba dva dosáhli shodně na bronzové medaile a předvedli pěkné výkony na žíněnce.

Výborný vstup v dorostenecké lize zažil tým Sport Judo Litoměřice. Ve všech pěti zápasech dokázali zvítězit a po prvním kole zatím drží první postupovou příčku. Všichni závodníci zaslouží pochvalu za výkony na žíněnce. Jen tak dál borci!!! Jste dobrá parta.