headerphoto

Aktuality

Tým FCC SJ Litoměřice bojoval o první body v Extralize na horké půdě v Liberci. V tomto kole byl mírným favoritem JC Liberec, protože v minulém ročníku postoupil do finálové skupiny. Naopak litoměřický tým musel bojovat o záchranu v této nejvyšší soutěži. Do prvního utkání vlétl tým FCC SJ Litoměřice jako uragán a zvítězil nad Libercem přesvědčivým výsledkem 4:1. Svoji premiéru si odbyl Jan Svoboda, který se dočkal i první výhry v této týmové soutěži. Odvetný zápas už byl mnohem vyrovnanější. Rozhodla až poslední hmotnostní kategorii. Po čtyřech utkáních byl stav 2:2. Nakonec zvítězil domácí tým 3:2. Oba dva týmy si tedy do tabulky připisují dva body, ale Litoměřice mají zatím lepší skóre. Jestli FCC SJ Litoměřice postoupí do finálové skupiny, rozhodne další kolo, které se bude konat v červnu v Litoměřicích. Do Litoměřic zavítá loňský bronzový tým SK KP Brno. 

Celý článek »

V úterý 8.5. odpadají veškeré tréninky juda. 

Celý článek »

Poslední dubnové dny jsme s našimi judisty strávili na velice silném turnaji v Budapešti, kterého se zúčastnilo 1500 závodníků z 24 zemí. V sobotu se utkali závodníci v kategorii U13, kde se výborného výsledku dočkala Štěpánka Hojdarová, která vybojovala skvělý bronz po vítězství nad soupeřkami z Polska, Rumunska a domácí Maďarkou. Nestačila jen na silnou soupeřku z Ukrajiny. Pro Honzu Galiu byla po dvou neúspěších jedna výhra alespoň cennou zkušeností. V kategorii U18 na bodované sedmé místo dosáhl po třech výhrách Michal Doležal. Vašek Nováček a Patrik Gabštůr se neprosadili. V kategorii U15 jsme bohužel „vyhořeli“. V nedělním programu dokázali vybojovat po jednom utkání Lukáš Rúža a Daniel Bayer. Ostatní (Venhoda, Bayer A, Zich, Vokál) bohužel bez výhry. Alespoň nám tedy zbyl čas také na nějakou turistiku…

Celý článek »

V sobotu jsme se zúčastnili nad očekávání obsazeného turnaje v České Lípě. Akce se zúčastnilo 440 závodníků, krom domácích i z Polska a Německa. V nabité konkurenci jsme jako oddíl obsadili pěkné třetí místo. 

Mezi nejmladšími si výborně vedli Ondra Novák, Dan Kalina a Vanda Bayerová (zlato), Kamila Pánková (stříbro), Karel Morkes těsně pod stupni na pátém místě.

V kategorii žactva U 13 byla bezkonkurenční Štěpánka Hojadrová (zlato). Kuba Vokál, Honza Galia a Bára Jenešová (stříbro). Tomáš Fišer, Šimon Rúža, Honza Třebícký (bronz).

Vžactvu U 15 byli jasnou jedničkou Daniel Bayer a Honza Vokál (zlato), smolné stříbro díky vlastní chybě (a hansoku make za nevědomý vnitřní podmet) odvezl Lukáš Rúža a bronzové pro Kubu Venhodu Adama Bayera.

Těsně pod stupni na pátém místě ještě doplnil Sebastian Zich.

Celkem tedy 25 závodníků

ZLATO 6x

STŘÍBRO 5X

BRONZ 5X 

Celý článek »

Z Mistrovství ČR juniorů a juniorek si team Sport Judo Litoměřice přivezl čtyři cenné kovy. Prvním rokem junior Jan Svoboda odstartoval svoji novou juniorskou kategorii titulem Mistra ČR ve váhové kategorii do 66 kg. Naopak Petra Hájková (78 kg) se svého titulu z juniorské kategorie dočkala až na posledním Mistrovství. v Dalším roce už vstoupí do kategorie žen. Příjemným překvapením byly dvě bronzové medaile, které získali ve stejné váze (55 kg) věkem ještě dorostenci Vašek Nováček a Míša Doležal. Sympatický výkon předvedl Adam König ve váze do 73 kg, který po dlouhém zranění obsadil deváté místo.

Celý článek »

Krátkého školního volna jsme využili ke kondiční přípravě na horách. Za necelé dva dny jsme zvládli více jak 30 km po hřebenech Krkonoš. Zázemí nám tentokrát poskytla Černá bouda na Černé hoře. Bylo to výborné!

Celý článek »

Poslední březnový Velikonoční víkend strávili dorostenci a junioři na společném soustředění SCM Litoměřice a SCM Liberec. Tréninky probíhaly v Liberci v ukrutném a vražedném tempu. Soustředění bylo zaměřeno hlavně na randori.

Celý článek »

Tento víkend se Lukáš Rúža zúčastnil společně s národním výběrem kategorie do 15 let, mezinárodního turnaje v Poznani. Lukáš nastoupil ve váhové kategorii do 38 kg, ačkoliv na domácích turnajích startuje o kategorii níže (34 kg). V základní skupině Lukáš sice jednou zaváhal, ale další dvě výhry mu zajistily postup do bojů o medaili. V semifinálovém i finálovém utkání předváděl Lukáš další krásné techniky, kterými soupeře porazil. Jeho první start za výběr se povedl na výbornou.

Celý článek »

Sport Judo vyrazilo na další turnaj ze série českých pohárů do Jablonce nad Nisou. Tohoto turnaje se v sobotní části zúčastnilo přes 630 závodníků a na úvod zahajovali závodníci kategorie mladších žáků. V naší výpravě převažovali závodníci, kteří v této kategorii začínají a sbírají tak teprve své první zkušenosti, což se do jisté míry projevilo i na výsledcích.

Celý článek »

Náš závodník Temuuin Chuluunbaatar o víkendu startoval na EP ve Švýcarsku. Ve velké konkurenci se neztratil a po 3 vítězstvích a 2 porážkách obsadil 7.místo ve váze do 81 kg. Gratulujeme !

Dorostenci pak startovali na WCT v Chorvatsku v Záhřebu. Michal Doležal měl bilanci 1/1 a Vašek Nováček při své premiéře vypadl v prvním kole. Další příležitost oba dostanou na turnaji v Brémách 24.3.2018.

Celý článek »

« | 1 2 3 4 5 6 734 | »


  Aktuality 2011
  Aktuality 2010
  Aktuality 2009