headerphoto

Aktuality

V sobotu 27.1. jsme na domácí půdě uspořádali tradiční turnaj pro kategorii žactva, kterého se zúčastnilo 187 závodníků.

Za Sport judo Litoměřice nastoupilo na tatami 15 borců, kteří v kategorii mladších žáků bojovali o kvalifikační body pro start na republikovém přeboru. V této kategorii se nejlépe dařilo Janu Galiovi, který bez problémů prošel celým turnajem a vybojoval zaslouženě zlatou medaili. Na druhém místě skončil Šimon Rúža, pro kterého to byl první start v této kategorii. Bronzové medaile získali Tomáš Fišer a Tomáš Třebický, pro kterého to byl vůbec první start na oficiálním turnaji a hned s medailovým úspěchem.

Skupina našich starších žáků byla výrazně oslabena nemocemi a zraněními, a tak k utkáním nastoupili jen čtyři naši borci. Honza Vokál lehce vybojoval zlato, pro bronz si po úvodním zaváhání došel Adam Bayer a druhý bronz vybojoval Sebastian Zich. Ivan Husák bohužel na bodovanou pozici nedosáhl.

Úvod do turnajové sezóny je za námi a teď se budeme poctivě připravovat na další kvalifikační utkání.

Celý článek »

Tradičního úvodního turnaje pro kategorie dorostu a U 23 se zúčastnila celá judistická špička ČR, Slovenska a několik družstev z Polska. Na turnaji bojovala i šestice našich závodníků. V dorostu získal stříbro (55 kg) Vašek Nováček a bronz (46 kg) Patrik Gabštůr. Sedmé místo přidal (60 kg) Michal Doležal. V kategorii do 23 let získali zlaté medaile Honza Mašek (nad 100 kg) a Timmi (do 81 kg). Marek Kropáč neuspěl.

Celý článek »

Honza Svoboda trénuje s výběrem ČR juniorů na náročném kempu v Korei.

Celý článek »

Sporthotel Švýcarská bouda 6.-13.1.

Běžky, kruháče, posilovna a výborná rehabilitace = naše soustředění ve Špindlerově Mlýně. Běžecké tratě na Horních Mísečkách jsou zárukou naší kondice na nadcházející sezónu ! 

 

Celý článek »

 

Mezi svátky od 27. do 30.12. jsme nelenili a zaměřili se na pořádnou porci kondice. Vyběhli jsme na vrchol Bílé stráně, na Mongoose a Radobýl. Odskočili jsme si také na den do Bedřichova na běžky. To vše jsme podpořili posilkou a judem.

Celý článek »

Honza Svoboda se  téměř tři týdny v prosinci připravoval na novou sezónu v kolébce juda v Japonském Tokyu. Nejprve absolvoval tréninky na Nippon Univerzitě. Zúčastnil se  i mezinárodního kempu na Kodokanu, což je nejznámější klub v Japonsku. V druhé polovině se Honza přesunul na univerzitu Teikyo. Tyto kempy jsou velmi náročné, jak po fyzické, ale i po psychické stránce. Věříme, že právě tato mise nastartuje Honzu Svobodu do nové sezóny v roce 2018. 

Celý článek »

1.12. vyjelo 8 našich závodníků na poslední turnaj sezony do Chomutova. Všichni naši borci podávali velmi pěkné výkony a to se i ukázalo na počtu medailí.

Nejlépe se dařilo Honzovi Galiovi, který suverénně ovládl svoji váhu a bez menšího zaváhání dokázal zvítězit ve všech čtyřech utkáních a zaslouženě si odvezl zlatou medaili. Druhé první místo vybojoval Daniel Kalina, který měl stejně Jako Honza bezproblémový průběh celým turnajem a vyhrál všechny utkání před časovým limitem.

Na druhé příčce se umístili Honza Živnůstka a Dáňa Kühn. Honza ukázal, že umí pěkné techniky a zaváhal pouze v jednom utkání, kdy smolně ''zakopl'' o nohu soupeře a tato chyba ho stála zlatou medaili. Dáňa přišel o zlatou medaili nejtěsnějším bodovým ohodnocením a to na jeden pomocný bod rozhodčího. Klukům tak na krku visí zasloužená stříbrná.

Na bronzové pozici se umístili závodníci Jára Slivanský, Šimon Rúža, Martin Klíma a Lukáš Krulich. Martin Klíma byl na závodech poprvé a ukázal rvavost a chuť po vítězství, bohužel měli větší štěstí jeho soupeři. Jára, Šimon i Lukáš prohrávali nejtěsněji jak mohli, tudíž na posouzení rozhodčího na jeden pomocný bod.

Klukům Gratuluji k pěkným výkonům!!

Celý článek »

V sobotu 25.11. odjelo 11 závodníků na Vánoční turnaj do Děčína. 
Nejlépe se dařilo Honzovi Galiovi a Honzovi Živnůstkovi. Suverénním výkonem vyhráli svoji tabulku a postoupili do finálových bojů. Finálové utkání bylo u obou našich borců velmi vyrovnané, ale nakonec bohužel malé zaváhání rozhodlo a na krk si nasadili stříbrnou medaili.
Třetí místo obsadili Daniel Kühn, Tadeáš Zouzal a Kačka Vágnerová, kteří taktéž prošli svoji tabulkou bez zaváhání. Nestačili na závodníky v semifinále a skončili na třetím místě.

Na pomyslné bramborové příčce skončili Jára Slivanský, Lukáš Krulich, Kuba Vokál a Jáchym Hanzl. Šimon Rúža a Tonda Vondráček tentokrát bez umístění.

Celý článek »

Město Ostrava uspořádalo finálové kolo dorostenecké ligy v judu. Sport Judo Litoměřice v letošním roce mělo výborně sestavený tým a tak se čekalo, že by po dlouhé době mohli dostenci opět získat medaili v této prestižní soutěži. Šest nejlepších týmů ČR bojovalo o dorostenecký titul. Hned v úvodním zápase nastoupilo litoměřické družstvo proti domácí Ostravě. Ostrava byla v tabulce před tímto kolem na třetím místě a Litoměřice druzí. Proto bylo důležité tento zápas vyhrát a to se nakonec podařilo. Sport Judo Litoměřice porazilo Ostravu 5:3 a navýšilo si tak náskok v tabulce. V druhém utkání si Litoměřice bez problému poradili s loňským bronzovým týmem z Čáslavi 6:2. Ve třetím zápase doslova smetli Sokol Hradec Králové 7:1. V předposledním boji narazili na Klub JC Jablonec. I toto utkání mělo hladký průběh a Litoměřice zvítězili v poměru 6:2. V posledním zápase nastoupilo Sport Judo Litoměřice proti obhájci titulu SK KP Brno. Brno ve finálové skupině dorostenecké ligy ještě neprohrálo. Pokud by ale litoměřičtí Brno porazilo vysokým rozdílem, tak by se mohli radovat z titulu. Bohužel se tak nestalo. Brno zvítězilo nad Sport Judem Litoměřice 6:2. I tak se stříbrná medaile z dorostenecké ligy velmi cení.

Celý článek »

« | 14 5 6 7 8 9 1035 | »


  Aktuality 2011
  Aktuality 2010
  Aktuality 2009