headerphoto

Aktuality

DVA TITULY MISTRA REPUBLIKY MÍŘÍ DO LITOMĚŘIC

Vrcholu judistické sezóny se z oddílu SPORT JUDO Litoměřice zúčastnilo v kategorii mladších a starších žáků dvanáct nadějí. I když většina našich závodníků soutěží ve svých kategoriích teprve prvním rokem, výsledkově jsme se vůbec neztratili a ukázali kvalitu Litoměřického juda.

V mladším žactvu si nejlépe vedla Štěpánka Hojdarová (do 57 kg). Ta se s největší rivalkou, vítězkou 4 z 5 Českých Pohárů, setkala už ve druhém kole. Díky trestu soupeřky za zakázanou techniku ale utkání skončilo hned v jeho úvodu, a pak už Litoměřická závodnice neměla ve své cestě za titulem rovnocennou soupeřku. Štěpánka po čtyřech výhrách získala titul mistryně republiky a my máme radost, že nám opět roste i kvalitní závodnice, kterých jsme v poslední době mnoho neměli. V kategorii mladších žáků byl dalším želízkem Honza Galia (do 30 kg). Honzík s přehledem prošel až do semifinále, kde bohužel nestačil na pozdějšího vítěze, jemuž podlehl až v nastaveném čase. V boji o bronz už ale nezaváhal a vybojoval svou první velkou medaili. Dalšími závodníky v této soutěži byli Daniel Kühn (9. místo), Jan Třebický (9. místo), Šimon Rúža, Kuba Vokál a Bára Jenešová.

V kategorii starších žáků jsme měli několik dalších adeptů na bodovaná umístění. Nejlépe se s rolí favorita vypořádal Lukáš Rúža (do 34 kg). Lukáš je již držitelem titulu z mladší kategorie a po loňském stříbru se opět vrací na tuto pozici. Lukáš se v pěti zápasech nezdržel na tatami déle než půl minuty. Všechny své soupeře jednoznačně porazil a domů odváží druhý titul mistra republiky. Jen těsně utekla bronzová medaile Honzovi Vokálovi (do 73 kg), který nakonec obsadil hodnotné 5. místo. V nejvíce obsazené kategorii do 55kg nastoupili bratři Adam a Daniel Bayerovi. Lépe si vedl Daniel, kterému se dařilo získávat bodovaná umístění v průběhu roku na turnajích Českého Poháru. V Ostravě ho ale čekal opravdu velmi těžký los. V cestě mu stáli velmi zkušení závodníci, kteří se již v této kategorii prosazovali na předních místech i v loňské sezóně. Daniel na mistrovství podal velmi slibný výkon a jeho 7. místo je velkou nadějí pro příští sezónu, kdy jeho největší soupeři odchází do kategorie dorostu.