headerphoto

Aktuální zprávy


4.12. 2010 Vánoční turnaj v judu

V sobotu 4. 12. proběhla v Chomutově předvánoční soutěž pro kategorie mláďat a mladších žáků, které se z našeho oddílu Sport judo Litoměřice zúčastnilo celkem čtrnáct závodníků. Počet závodníků na turnaji byl nižší než bývá zvykem, proto některé kategorie nebyly tak kvalitně obsazeny. I přesto se našim závodníků povedlo dosáhnout hodnotného výsledku, zisku sedmi zlatých, pěti stříbrných a tří bronzových medailí. Zlaté medaile vybojovali v kategorii mláďat Nikola Horčičková, Samuel Švalich, Kristýna Škrancová, Marek Bukvaj, mladší žák Jan Hock a Honza Svoboda s Patrikem Gabštůrem. Poslední dva jmenovaní nastoupili do tří utkání a pokaždé podali skvělý výkon, kdy oba své soupeře doslova „převálcovali“ rozdílem třídy. Stříbrné medaile vybojovali v kategorii mláďat Ivan Tomko, Jakub Březina, Patrik Dlouhý, Katka Schwarzová a Vojta Gruntorád. Stříbrné medaile získali Vašek Nováček a Michal Schwarz. Celkový poměr vyhraných a prohraných utkání byl 26/12.

Výsledky zde...


27.11. 2010 Jablonec nad Nisou - Kvalifikace o I.ligu družstev mužů

Sport Judo Litoměřice "B" vybojovalo postup do I. ligy

Více zde...


13.11.2010 Mohelnice - Přebor ČR mladšího žactva

Petra Hájková získala titul Přeborníka ČR

Více zde...


SPORT JUDO uspělo v Německu

V sobotu 6. 11. se zúčastnili mláďata z oddílu Sport judo Litoměřice turnaje v německém Jüterbogu. Našim závodníkům se podařilo navázat na pěkné výsledky z minulých turnajů. Přesto, že byl turnaj kvalitně obsazen, odvezli jsme si celkem jedenáct medailí a pouze jeden závodník skončil na pátém místě. Celková bilance všech vyhraných a prohraných utkání pro nás opět vyzněla velmi pozitivně: 38 / 9. Zlaté medaile vybojovali Ivan Tomko, Kristýna Škrancová, Matyáš Bartoň, Samuel Švalich, Jan Svoboda a Vojtěch Gruntorád. Stříbrné medaile získali Nikola Horčičková, Patrik Dlouhý a Katka Schwarzová. Bronzoví skončili Patrik Gabštůr a Michal Schwarz. Páté místo vybojoval Tomáš Keller.

Více zde...


Extraliga ČR

Muži .A.S.A. Sport judo Litoměřice obhájili v Extralize ČR bronzové medaile.


Úspěch Sport juda v Kralupech n. Vlt.

Malým judistům z litoměřického oddílu Sport judo se opět velmi zadařilo na turnaji mláďat v Kralupech nad Vltavou, který se konal 23. října. Z našeho oddílu se turnaje zúčastnilo celkem sedmnáct závodníků. Patnáct dokázalo vybojovat medaile. Na zlato dosáhli ve svých kategoriích mladší žák Jan Hock, v kategorii mláďat Sam Švalich, Honza Svoboda a Nikola Horčičková. Stříbra získali Ivan Tomko, Kuba Březina, Matyáš Bartoň, Marek Bukvaj, Tomáš Hrdlovič a Jirka Hanák. Bronzové medaile si odvezli Kryštof Tomko, Kristýna Škrancová, Šimon Hříbal, Václav Nováček a Patrik Gabštůr. Těsně pod stupni vítězů, na pátých místech skončili, Kuba Šafner a Honza Nejdelý. Celková bilance všech vyhraných a prohraných utkání byla 31/18. Doufejme, že tato výkonnost našim mladým závodníkům vydrží a budou v takto pěkných výsledcích pokračovat i nadále.

Tomáš Vytlačil / Výsledky zde...


30.10.2010 - Pohár Severu mláďat a žactva - Rumburk

Výsledky zde...


Jaroslav Stalmacher suverénní v Jihlavě

O víkendu se rozjel poslední seriál Českého poháru v judu. V sobotu bojovali o poslední body do žebříčku muži Sport Juda Litoměřice a v neděli žáci. V seniorech potvrdil výbornou formu Jaroslav Stalmacher ve váze do 66 kg. Všechna svá utkání ukončil před časovým limitem a předváděl moderní technické judo...

více zde...


7.-9.10.2010 - Ivan Tomko sedmý na ME

O uplynulém víkendu se litoměřičtí judisté zúčastnili dvou významných mezinárodních akcí.
V běloruském Minsku se konal další díl světového poháru, který byl též jedním z turnajů olimpijské kvalifikace. ČR zde reprezentoval Jaroslav Stalmacher (v kategorii do 66 kg), který svedl vyrovnanou bitvu s domácím reprezentantem. Chyba v závěru utkání však rozhodla pro domácího borce, který nakonec vybojoval stříbro. Jarda byl ze soutěže vyřazen a do bojů o Londýn si žádné body nepřipsal.

Do Chorvatska na Mistrovství Evropy veteránů byli nominováni hned dva judisté Sport judo Litoměřice, letošní Mistři ČR, Ivan Tomko a Zdeněk Paclík. V Poreči bojovali o cenné kovy závodníci ze 30 zemí Evropy.
Zdeněk Paclík (kategorie do 81 kg 40-45 let) podlehl hned v úvodním kole závodníkovi z Francie a soutěž pro něj skončila. Velkou radost nám však udělal Ivan Tomko (do 81 kg 30-35 let), který se probojoval až do závěrečných kol turnaje a obsadil 7.místo. Po výhrách nad Ukrajincem a Italem Ivan v boji o semifinále svedl vyrovnanou bitvu s pozdějším vítězem z Ruska. Nakonec podlehl nejtěsnějším rozdílem. Byl ale jediným, který eliminoval ostrý útok soupeře a sám dostával soupeře pod tlak. Rus jinak v ostatních utkáních vítězil s velkým přehledem. K pěknému výsledku gratulujeme!

Na fotce Ivan Tomko v bílém kimonu.


8.10. 2010 Úspěch SPORT JUDA na Velké ceně Mostu

V sobotu 8. 10. se konal tradiční mostecký turnaj v judu pro kategorie mláďat. Velký úspěch slavili zástupci Sport Juda Litoměřice, kteří vybojovali celkem dvanáct cenných kovů. V celkové konkurenci sto dvaceti závodníků obsadili v hodnocení oddílů celkově druhé místo.
více zde...


2.10. 2010 Velká cena Litoměřic mláďat

V konkurenci 115 závodníků ze 14 oddílů získali mladí judisté Sport Juda 7 zlatých, 6 stříbrných a 5 bronzových medailí.
výsledky zde...


25.9.2010 Extraliga 3.kolo

Litoměřičtí judisté postoupili do play off extraligy ČR ze třetí pozice.
výsledky zde...


18.-19.9.2010 ČP Brno

1.místo Petra Hájková, 3. místo Vojtěch Gruntorád, 5. místa Jakub Hanek a David Hozák
výsledky zde...


11.9. 2010 - Ivan Tomko a Zdeněk Paclík Mistry ČR

V sobotu 11.9. se konalo v teplické hale Na Stínadlech Mistrovství ČR veteránů v judu. Poprvé se do veteránského juda, které získává stále na oblibě, zapojili i sportovci Sport JUDO Litoměřice.
Oba litoměřičtí judisté v době své aktivní závodní kariéry oblékali v juniorském věku reprezentační kimono, a i nyní dokázali, že judo opravdu umí.
Své soupeře o třídu převyšovali a s přehledem oba získali mistrovský titul. Ivan Tomko bojoval v kategorii do 81 kg ve věkové kategorii do 35 let a Zdeněk Paclík startoval také v kategorii do 81 kg, ale pro 40 až 45 leté. Oba se svými výkony dostali do veteránské reprezentace ČR pro nadcházející ME v Chorvatsku. Vzhledem k romu, že šlo ze strany litoměřických judistů o první start, tak zatím účast na vrcholném podniku zvažují, i tak však jejich výkon zaslouží uznání. Gratulujeme! Článek / Fotofrafie


14.-21.8. 2010 - VT Povrly

24 závodníků z řad mláďat a žactva úspěšně absolvovalo týdenní přípravu na podzimní sezonu. Fotografie


12.6. 2010 - MT Nový Bydžov – mláďata, žactvo

výsledky zde...


6.6. 2010 - MT Meuselwitz(GER) - mláďata

Čtyři naši závodníci vybojovali 3 zlaté a 1 stříbrnou medaili. více zde...


29.5. 2010 - Dorostenci Sport Juda Litoměřice postupují z prvního místa

V sobotu 29. května se v Jablonci nad Nisou uskutečnilo II. kolo dorostenecké ligy. V tomto kole se rozhodovalo o třech postupujících do závěrečného finálového kola. Sport Judo skončilo po bojích v základní skupině na prvním místě a tuto pozici si chtěli udržet. Prvním soupeřem litoměřických byli judisté z Prachatic. Zápas skončil drtivým výsledkem 7:1. Bohužel se v utkání zranila klíčová opora týmu Michal Stránský a do dalších bojů nemohl nastoupit. více zde...


Judisté vyhráli základní skupinue

Nejvyšší soutěž judistů - extraliga ČR mužů, pokračovala dalším kolem v Ostravě. Družstvo .A.S.A. Sport judo Litoměřice tentokrát nenašlo přemožitele a při rovnosti bodů s obhájcem titulu - USK Praha vyhrálo základní skupinu díky lepšímu skóre.
Litoměřičtí postupně porazili JC Plzeň 5:1, Baník Ostrava 5:1, USK Praha 4:3 a Sokol Mohelnice 5:2.
Hvězdou týmu byl "navrátilec" Jiří Pokorný, který po několikaleté pauze opět nastoupil za Litoměřice a výrazně pomohl k vítězství, když všechna svá utkání s přehledem vyhrál. Tradičními oporami byli také oba slovenští reprezentanti Milan Randl a Zoltan Palkovacs a dále těžké váhy Libor Uhlík a Josef Pulgret.
Za družstvo .A.S.A. Sport judo Litoměřice dále nastupovali : Miroslav Lorenc, Jaroslav Stalmacher, David Vodička, Martin Stalmacher, Jakub Hanek a Josef Vocásek.
Pořadí po základní skupině (první 3 postupují do finálové skupiny) :

1. .A.S.A. SJ Litoměřice 7  1 34:12 14 bodů
2. USK  Praha 7  1 32 :16 14 bodů
3. Sokol Mohelnice 4  4 26 :21 8 bodů
4. Baník Ostrava 1  7 16 :36 2 body
5. JC Plzeň 1  7 14 :34 2 body

Ze druhé skupiny do finalové šestky postoupila družstva Sokola Vršovice, JC Olomouc a JC Liberec.
Fotografie, Výsledky


15.5. 2010 - USK Cup v Judu

V sobotu 15.5. se konal již tradiční pražský turnaj v judu pro kategorie žactva a dorostu. Turnaj byl velmi dobře obsazen a umožnil tak ukázat kvality každého závodníka. Závodníkům ze Sport judo Litoměřice se podařilo vybojovat čtyři medaile z toho tři zlaté, jeden bronz a jedno sedmé místo. Suverénním výkonem porazil všechny své soupeře dorostenec David Hozák a získal tak zlatou medaili ve váhové kategorii do 55kg. Stejným způsobem bojovala mladší žákyně Petra Hájková, která nastoupila k pěti utkáním a všechny s přehledem vyhrála. Petra vybojovala zlatou medaili ve váhové kategorii do 48kg. Třetí zlatou medaili přivezl mladší žák Patrik Dlouhý ve váze do 27kg. Mladší žák Jan Hock nastoupil ve váhové kategorii do 34kg, v úvodním utkání se mu příliš nedařilo a prohrál, ale v dalších zabral a podařilo se mu vybojovat bronzovou medaili. Sedmé místo na turnaji v kategorii starších žáků ve váze do 55kg obsadil Jan Špatenka. Turnaje se ještě zúčastnili mladší žáci Vojta Modra, Amir Maksoud a Jan Netopilík, kteří bohužel v konkurenci ostatních závodníků neuspěli.


10.5. 2010 - Tréninkový sraz žactva a mláďat - Litoměřice

26 účastníků využilo ředitelského volna na ZŠ Ladova a vyplnilo téměř celý den sportováním v tělocvičně.
Fotografie


8.5. 2010 - Velká cena Prachatic žactva a mláďat

Fotografie, Výsledky


10.4.2010 Teplice - Velikonoční turnaj mláďat a žactva

Z Teplic přivezli mladí judisté 10 medailí. Fotografie, Výsledky


10.4.2010 Ostrava - Český pohár mužů

Libor Uhlík zvítězil v dalším díle Českého poháru.
Výsledky


5.3. 2010 - Kufstein (AUT) - Mezinárodní turnaj mláďat a žactva

Z šestičlenné výpravy dokázal na silně obsazeném turnaji v Rakousku (cca 1000 závodníků z 8 zemí) vystoupat na supně vítězů jen Jan Svoboda. Fotografie, Výsledky


3.4. 2010 - Louny - Velká cena mláďat a žactva

V konkurenci 150-ti závodníků z klubů Ústeckého kraje vybojovala oslabená výprava 5 medailí. Fotografie, Výsledky


3.4.2010 - Na M-ČR juniorů v Jičíně se nám příliš nedařilo

více zde...

Po úspěšném Českém poháru v Litoměřicích (27.-28.3.), kdy bodovali zejména junioři Sport Judo Litoměřice se všeobecně očekávalo, že i na Mistrovství ČR juniorů v Jičíně (3.4.) litoměřičtí potvrdí své postavení v rámci ČR a vybojují celou řadu medailí.
Bohužel velikonoční sobota nebyla šťastným dnem pro litoměřické judo. Mnozí jako favorité selhali a skončili až za medailemi...
I přes zklamání však neodjeli z Jičína úplně s prázdnou.
Stříbrné medaile v Jičíně vybojovali Miroslav Lorenc (do 55 kg) a Martin Veselý (nad 100 kg). Na 5. místě skončil Jakub Hanek a na 7. Alex Šparuk (oba do 73 kg). David Vodička (do 66 kg) obsadil až 9.místo. Ostatní závodníci nedosáhli ani na bodovaná umístění.
Výsledky


1.-2.4. 2010 Litoměřice - Tréninkový sraz regionálního výběru žactva

Dvoudenního srazu se zúčastnilo pod vedením trenérské dvojice Tomáš Vytlačil - Marek Vopat 30 závodníků z SJ Litoměřice, Litokanu Litoměřice, VTŽ Chomutova a JK Rumburk.


13.3.2010 - Memoriál Helmuta Tauda

Fotografie / Výsledky


13.3.2010 - Extraliga mužů 1.kolo 13.3.2010 Praha - Folimanka

Judisté .A.S.A. Sport Judo Litoměřice po 1.kole extraligy mužů na druhém místě. Výsledky


8.-10.3.2010 - Tréninkový sraz mláďat a žactva - Litoměřice

Tři dny nabité sportovními aktivitami úspěšně absolvovalo 33 mladých judistů. Fotografie


27.2.2010 - Hanek pátý v Rakousku

Jakub Hanek obsadil na silně obsazeném turnaji v rakouském Vocklabrucku krásné páté místo ve váze do 73 kg, v této hmotnosti startovalo 36 závodníků. Z českých reprezentantů ve váze do 73 kg dosáhl Jakub nejlepšího výsledku společně T. Rákosníkem z USK Praha. Deváté místo vybojoval dorostenec David Hozák ve váze do 55 kg. Výsledky


20.2.2010 - 1. kolo dorostenecké ligy – Plzeň

Výsledky / Článek


13.2.2010 - Český pohár Hranice na Moravě – dorost, junioři


David Vodička na prvním kvalifikačním turnaji, který se konal v Hranici na Moravě předvedl fantastický 100% výkon a odvezl si z turnaje zlatou medaili. Tímto výsledkem se katapultoval do reprezentace České republiky a zajistil si start na mezinárodním turnaji v Brémách (GER). Výsledky


13.2.2010 - Velká cena mláďat - Mariánské Lázně


Fotografie / Výsledky

8.-10.3.2010 - Tréninkový sraz žactva a mláďat

Termín: 8.-10.3. 2010 (Jarní prázdniny)
Místo: ZŠ Ladova
Zahájení: Pondělí 8.3. v 9:30
Ukončení: Středa: 10.3. v 17:00
Cena: 300,-Kč
Program: Judo, hry, popř. nácvik na kyu.
Trenéři + zdravotní dozor: Ivan Tomko, Tomáš Vytlačil, Radka Hozáková
V rámci srazu proběhne vyhlášení nejúspěšnějších mláďat a žáků našeho oddílu za rok 2009.
Účastníci budou mít zajištěný celodenní program a stravování včetně pitného režimu po celou dobu trvání akce.
Nezapomenout: Spací pytel, kimono, sportovní obuv, přezůvky, sportovní oděv, věci os. hygieny, kartičku pojištěnce, plavky.
Info: Ivan Tomko – 603 815 224 (tomkic@volny.cz)
Závazná přihláška na TS Litoměřice 8.-10.3. 2010


6.2.2010 - Praha - USK cup – Český pohár mužů

Libor Uhlík ve váhové kategorie nad 100kg, obsadil na prvním kvalifikačním turnaji pěkné druhé místo. Nestačil pouze na rakouského reprezentanta. Ostatním závodníkům se příliš nedařilo. Nedokázali přejít přes první kola vyřazovacích bojů.
Výsledky


6.2.2010 - Litoměřic - Velká cena mláďat

Soutěže se zúčastnilo 121 závodníků z 13 oddílů.
Družstvo SJ Litoměřice zvítězilo s velikým náskokem v hodnocení oddílů.
Fotografie / Výsledky

  Aktuality 2009